Obserwuj w Google News

"Nawiedzony dwór w Bly": podobne seriale i filmy. 6 horrorów, które musicie obejrzeć [LISTA]

3 min. czytania
12.10.2020 14:15
Zareaguj Reakcja

"Nawiedzony dwór w Bly" to nowy serial grozy na Netflix. Jakie seriale i filmy są podobne do horroru "Nawiedzony dwór w Bly"? Przedstawiamy listę 6 tytułów, po które musicie sięgnąć, jeśli podobała wam się kontynuacja "Nawiedzonego domu na wzgórzu".

"Nawiedzony dwór w Bly": podobne seriale i filmy.
fot. materiały prasowe Netflix

"The Haunting of Bly Manor" (pol. "Nawiedzony dwór w Bly") to serial grozy wyprodukowany przez platformę Netflix. Kontynuacja "Nawiedzonego domu na wzgórzu" zadebiutowała w serwisie 9 października 2020 roku i szybko zyskała popularność. Podobał wam się "Nawiedzony dwór w Bly" i szukacie podobnych seriali i filmów? Trafiliście we właściwe miejsce. Sporządziliśmy dla was listę 6 horrorów, które po prostu musicie obejrzeć.

Nawiedzony dwór w Bly - 2. sezon: kiedy premiera i co wiadomo o kontynuacji?

"Nawiedzony dwór w Bly" - podobne seriale i filmy [LISTA TOP 6]

Seriale i filmy podobne do "The Haunting of Bly Manor" to temat dość obszerny. Motyw nawiedzonego domu (lub dworu) to dość powszechny motyw wśród horrorów. Które tytuły są jednak szczególnie warte uwagi? Przedstawiamy naszą subiektywną listę 6 najlepszych seriali i filmów podobnych do "The Haunting of Bly Manor".

"Nawiedzony dom na wzgórzu" - serial

Tylko ten tytuł mógł otworzyć to zestawienie. "Nawiedzony dom na wzgórzu" otworzył antologię grozy produkowaną przez Netflix, której segmentem jest właśnie " Nawiedzony dwór w Bly". W "Nawiedzonym domu na wzgórzu" przyszło nam śledzić losy rodziny Crainów, której członkowie zamieszkali w tytułowym domu na wzgórzu. Posiadłość kryje jednak wiele mrocznych tajemnic i zdaje się wręcz.. pochłaniać swoich mieszkańców.

"Nawiedzony dom na wzgórzu" znajdziecie w bibliotece platformy Netflix.

"American Horror Story: Murder House" - serial

Pierwsza odsłona słynnej antologii grozy. Pierwszy sezon "American Horror Story" uważany jest powszechnie za jeden z najlepszych. Nie bez przyczyny. Historia rodziny Harmonów, która wprowadza się do starego (i podejrzanie taniego) domostwa na przedmieściach Los Angeles, to nie tylko mrożąca krew w żyłach opowieść o duchach. To także pełna napięcia i zwrotów akcji historia, która na długo pozostanie w waszych głowach. 

"Inni" - film

Horror z Nicole Kidman w roli głównej to już klasyka kina grozy. W trakcie seansu śledzimy losy młodej matki, która wraz z dwójką dzieci zamieszkuje olbrzymi dom na wyspie. Gdy mąż uznany zostaje za zaginionego, a z posiadłości znika cała służba, kobieta nabiera podejrzeń. Jej przerażanie sięga zenitu, gdy nowi służący zaczynają odkrywać swoje sekrety, a pociechy zapewniają, że dom jest nawiedzony. 

"Obecność" - film

Pierwsza odsłona słynnego horroru, która rozpoczęła prężnie rozwijające się uniwersum grozy. Akcja "Obecności" rozgrywa się w latach 70. XX wieku, a fabuła oparta została na faktach. Gdy wielodzietna rodzina Perronów wprowadza się na staromodną farmę, w ich życiu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Przeświadczeni, że stoją za tym zjawiska paranormalne, bohaterowie zwracają się do Eda i Lorraine Warrenów - osławionych demonologów

"Obecność 2" - film

Druga odsłona serii grozy. Tym razem Warrenowie udają się do Londynu, gdzie zły duch nawiedza kobietę z kilkorgiem dzieci. A przynajmniej tak im się początkowo wydaje. Prawda, stojąca za mrocznym zjawiskami, okazuje się bowiem o wiele bardziej przerażająca.

"W kleszczach lęku" - film

"Nawiedzony dwór w Bly" jest adaptacją powieści Henry'ego Jamesa zatytułowanej "The Turn of the Screw". Podobnie jak film "W kleszczach lęku" z 1961 roku w reżyserii Jacka Claytona. Produkcja przedstawia dokładnie tę samą historię, zaserwowaną jednak w nieco inny sposób. "The Turn of the Screw" to powieść ekranizowana wiele razy. Jednak to niniejszą wersję uważamy za szczególnie wartą uwagi.

Najlepsze horrory, które każdy powinien zobaczyć [TOP13]