Obserwuj w Google News

Mike Hagerty nie żyje. Aktor znany z „Przyjaciół” miał 67 lat

2 min. czytania
07.05.2022 15:10
Zareaguj Reakcja

Mike Hagerty nie żyje. Aktor znany m.in. z kultowego serialu „Przyjaciele” miał 67 lat. Informację o jego śmierci przekazała komiczka, Bridget Everett, która współpracowała z artystą w serialu HBO „Somebody, Somewhere” - wcielił się w rolę jej ojca.

Mike Hagerty
fot. Album Online/East News

Mike Hagerty według podanych informacji zmarł 5 maja 2022 roku w wieku 67 lat. Na razie nie wiadomo, co mogło być przyczyną jego śmierci. Był aktorem charakterystycznym: zagrał w serialach „Przyjaciele”, „Świat według Bundych”, „Ally McBeal” czy „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”.

Zobacz także:  Jossara Jinaro nie żyje. Aktorka z "Ostrego dyżuru" miała tylko 48 lat

Mike Hagerty nie żyje. Aktor serialowy miał 67 lat

- Z wielkim smutkiem rodzina Michaela G. Hagerty powiadomiła wczoraj o jego śmierci w Los Angeles. Kochany aktor charakterystyczny, miłość do rodzinnego Chicago i rodziny były kamieniami węgielnymi jego życia. Mike, oddany mąż, pozostawił żonę Mary Kathryn, siostrę Mary Ann Hagerty, jej żonę Kathleen O’Rourke i córkę Meg. Będziemy za nim tęsknić – napisała Bridget Everett na Instagramie. Niedługo później dodała kolejny wpis.

- Pokochałam Mike'a od chwili, gdy go poznałam. Był taki wyjątkowy. Ciepły, zabawny, przyjacielski. Jesteśmy zdruzgotani, że odszedł. Mike był uwielbiany przez całą obsadę i ekipę „Somebody, Somewhere”. Nasze myśli są z jego żoną i dziećmi – pisze aktorka.

Mike Hagerty urodził się w Chicago. Aktor swoją karierę rozpoczynał m.in. w lokalnej grupie improwizacyjnej. Następnie pojawiły się role filmowe i telewizyjne – na szklanym ekranie wystąpił w ponad 70 programach. Był znany ze swojego chicagowskiego akcentu oraz wąsów.

Fani serialu „Przyjaciele” z pewnością znają go z roli pana Treegera. W jednym z odcinków Joey zgadza się pomóc Treegerowi w nauce tańca towarzyskiego, kiedy ten zagroził, że wyrzuci z mieszkania Monikę i Rachel. Potem okazuje się, że pan Treeger uczęszcza na jogę z Rossem.

Redakcja poleca

Mike Hagerty wystąpił również w takich produkcjach jak „The George Carlin Show”, „Lucky Louie”, „Miliony Brewstera”, „Austin Powers: Szpieg, który nie umiera nigdy”, „Poślubiłem morderczynię”, „Kroniki Seinfelda”, „Ostry dyżur”, „Gotowe na wszystko”, „Detektyw Monk”, „Brooklyn 9-9” czy „Shameless - Niepokorni”.

Ryszard Kotys,James Michael Tyler i Helen McCrory
21 Zobacz galerię
fot. Michał Wargin/East News, Julian Mackey/Shutterstock/Rex Features/East News i Nils Jorgersen/Shutterstock/Rex Features/East News