Obserwuj w Google News

"Mecenas She-Hulk": Wolverine w nowym serialu Marvela? Kolejny krok w kierunku X-Men

2 min. czytania
29.08.2022 12:45
Zareaguj Reakcja

W 2. odcinku serialu Marvela "Mecenas She-Hulk" pojawiła się sugestia, że Wolverine - słynny członek X-Men, już istnieje w filmowym uniwersum.

X-Men: Hugh Jackman jako Wolverine
fot. 20thCentFox/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East

Mutanci z komiksów Marvela zmierzają wielkimi krokami do filmowoserialowego uniwersum MCU. W serialu "Mecenas She-Hulk" pojawiła się sugestia, że Wolverine - najsłynniejszy z członków X-Men funkcjonuje w świecie Marvel Studios.

"Mecenas She-Hulk": Wolverine w serialu Marvela

Od samego początku wiadomo było, że serial o She-Hulk będzie czerpał pełnymi garściami z dwóch komiksowych tytułów - przełomowego runu Johna Byrne'a i żartobliwej serii Dana Slotta. Z tego powodu pojawiły się domysły mówiące, że "Mecenas She-Hulk" nie będzie produkcją poważną, ani szczególnie znaczącą dla MCU.

Redakcja poleca

Chociaż te przewidywania się sprawdziły, bo "She-Hulk" to serial Marvela niezwykle niezobowiązujący i kładący nacisk na czystą przyjemność płynącą z ekranu, bystroocy widzowie w 2. odcinku mogli dostrzec szczegóły, które są ważne dla całego świata wykreowanego przez Marvel Studios. W scenie, w której Jennifer szuka pracy, w czym pomaga jej Nikki, możemy dostrzec, że w artykule czytanym przez główną bohaterkę, pojawiają się zajawki innych tekstów. Jeden, pytający o wielką statuę wychodzącą z oceanu nawiązuje do "Eternals", drugi to jawne odniesienie do X-Men.

Mecenas She-Hulk/printscreen z Disney+
fot. foto: Mecenas She-Hulk/printscreen z Disney+

W tytule mowa bowiem o mężczyźnie z metalowymi szponami, który walczył w barowej bójce. Każdy, kto kojarzy Wolverine'a, znanego również jako Logan, doskonale wie, że jego charakterystyczne cechy to metalowe szpony wysuwane z grzbietu dłoni oraz zamiłowanie do sączenia piwa w podejrzanych barach, gdzie nietrudno o bijatykę.

O tym, że X-Men prędzej czy później dołączą do MCU, wiadomo od kilku lat. Na przestrzeni ostatnich miesięcy nawiązań do mutantów jest coraz więcej. W filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" do roli Profesora X powrócił Patrick Stewart. Co prawda legendarny aktor wcielił się w postać pochodzącą z alternatywnego wymiaru, ale był jedną ze wskazówek, mówiących o przyszłości filmowoserialowego świata Marvela. Natomiast w finale "Ms. Marvel" zdradzono, że w przeciwieństwie do komiksowego pierwowzoru, główna bohaterka jest mutantką.

Easter egg z Wolverine'em ma więc sporo sensu, ale warto pamiętać, że mogło to być jedynie oczko puszczone w stronę fanów. Do tej pory nie pojawiły się żadne szczegóły dotyczące nowej serii "X-Men". Nie wiadomo, kto wcieli się w członków drużyny i nawet nie potwierdzono, że zobaczymy w niej Logana. Fanom homo superior pozostaje więc czekać na konkrety w tej sprawie.

Redakcja poleca

"Mecenas She-Hulk": kiedy premiera nowego odcinka serialu Marvela?

W serialu stworzonym przez Jessicę Gao wystąpili Tatiana Maslany, Mark Ruffalo, Tim Roth, Benedict Wong, Ginger Gonzaga, Josh Segarra, Jameela Jamil, Jon Bass, Renée Elise Goldsberry oraz Charlie Cox. "Mecenas She-Hulk" będzie składać się z 9 odcinków. Premiera nowego odcinka produkcji już 1 września 2022 roku na Disney+.

RadioZET.pl