Obserwuj w Google News

"Lady in the Lake": serial z Natiale Portman wstrzymany przez groźby pod adresem twórców

2 min. czytania
29.08.2022 11:34

Zdjęcia do "Lady in the Lake" - nowego serialu Apple TV+ z Natalie Portman, zostały wstrzymane. Wszystko przez groźby mieszkańców Baltimore gdzie produkcja jest kręcona.

Natalie Portman
fot. SOPA Images/Sipa USA/East News

Prace nad nowym serialem Apple TV+ w Baltimore zostały wstrzymane po tym, jak kilku mieszkańców miasta groziło producentom i próbowało wyłudzić od nich pieniądze. Sprawę bada lokalna policja.

"Lady in the Lake": groźby pod adresem twórców serialu Apple TV+

Serial "Lady in the Lake" to adaptacja bestsellerowej książki byłej dziennikarki Baltimore Sun - Laury Lippman. Akcja rozgrywa się w latach 60., i łącząc dramat psychologiczny z elementami klasycznego kina noir, opowiada o gospodyni domowej w średnim wieku, która została początkującą reporterką. Kobieta wszczyna śledztwo w sprawie ignorowanego przez władze morderstwa młodej kobiety. W roli głównej wystąpi Natalie Portman.

Redakcja poleca

Jak podaje Deadline, rzecznik prasowy policji w Baltimore potwierdził, że 26 sierpnia 2022 roku ekipa serialu kręciła zdjęcia w centrum miasta, kiedy do producentów podeszło kilka osób. Członkowie grupy twierdzili, że jeśli nie przestaną filmować, wrócą i kogoś zastrzelą. Na groźbach słownych się nie skończyło. Atakujący zażądali określonej kwoty pieniędzy za spokój. Producenci postanowili wstrzymać zdjęcia i poszukać nowej lokalizacji. Według serwisu The Baltimore Banner byli to handlarze narkotyków, którzy próbowali wyłudzić od produkcji 50 tysięcy dolarów.

Studio Endeavor Content, które jest odpowiedzialne za serial "Lady in the Lake", również skomentowało zajście w oficjalnym oświadczeniu.

W piątek po południu, w Baltimore na planie naszej produkcji "Lady in the Lake", przed przybyciem obsady i ekipy, zgodnie z rejestracją rozmowy, nasz kierowca spotkał dwóch mężczyzn. Jeden z nich wymachiwał pistoletem skierowanym w stronę naszego kierowcy. Następnie uciekli z miejsca zdjęć. Współpracujemy z Departamentem Policji Baltimore, ponieważ śledztwo jest w toku. Bezpieczeństwo i ochrona naszej ekipy, obsady i wszystkich, którzy pracują nad naszymi produkcjami, jest naszym najwyższym priorytetem i jesteśmy wdzięczni, że nikt nie został ranny. Produkcja zostanie wznowiona wraz ze zwiększonymi środkami bezpieczeństwa. Kręcenie "Lady in the Lake" w Baltimore było przywilejem. Pracowaliśmy z jego mieszkańcami na wielu obszarach. Nasze podziękowania i wyrazy uznania kierujemy w stronę miasta Baltimore, burmistrza Brandona M. Scotta, Biura Filmowego w Baltimore, Biura Filmowego Maryland i Departamentu Policji Baltimore za ich niesamowite wsparcie podczas kontynuowania produkcji w samym mieście Baltimore i okolicznych miejscowościach.

Sprawą obecnie zajmuje się policja. Śledczy starają się ustalić tożsamość sprawców ataku.

Redakcja poleca

"Lady in the Lake": kiedy premiera na Apple TV+?

Zdjęcia do serialu trwają już od kilku miesięcy. W roli głównej wystąpi Natalie Portman. W obsadzie pojawi się też gwiazda serialu "Obi-Wan" Moses Ingram. W pozostałych rolach zobaczymy Sonal Jagasię, Ronnie'ego Gene'a Blevinsa, Marisol Correę, Scotta Swope'a, Michaela Franklina i Ryana Hinsona. Produkcja "Lady in the Lake" będzie składać się z 7 odcinków. Za serial odpowiadają Alma Har'el i Dre Ryan. Na razie nie zdradzono daty premiery. Tytuł będzie dostępny w serwisie Apple TV+.

RadioZET.pl/Deadline