Obserwuj w Google News

Krzysztof Żurek nie żyje. Lektor TVP i aktor "Pierwszej miłości" zmarł w pracy

2 min. czytania
21.06.2022 09:51
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Krzysztof Żurek - lektor TVP i aktor, występujący w znanych polskich serialach. Miał 50 lat. Zasłabł w czasie pracy i nie udało się go odratować.

Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

20 czerwca 2022 roku odszedł Krzysztof Żurek. Był lektorem i aktorem telewizyjnym. Zmarł w wieku 50 lat.

Krzysztof Żurek nie żyje

Informację o śmierci Żurka podała strona polscylektorzy.pl. Na Facebooku witryny pojawił się post i link do wpisu w którym przedstawiono szczegóły smutnego zdarzenia. Zgon potwierdzili żona i kolega po fachu lektora - Artur Młyński.

Jak dowiedzieliśmy się od lektora Artura Młyńskiego, właśnie pracownicy wrocławskiej telewizji poinformowali o śmierci Krzysztofa Żurka. Wcześniej w rozmowie z nimi tragiczną wiadomość potwierdziła Żona.

Żurek zasłabł w trakcie pracy. Mężczyzny nie udało się odratować. Nie podano dokładnej przyczyny śmierci lektora.

Redakcja poleca

Krzysztof Żurek urodził się 8 lutego 1972 roku w Brzegu. Karierę zaczął w jednej z lokalnych radiostacji. W latach 2002-2003 współpracował z RMF FM jako dziennikarz muzyczny jednej z audycji RMF Classic. Najbardziej kojarzyli go widzowie Oddziału Regionalnego TVP3 we Wrocławiu. Przez lata był głównym lektorem stacji, czytając w tym czasie kilkadziesiąt tysięcy spotów i zapowiedzi. Był również związany zawodowo z Radiem Zet (gdzie prowadził swój program) oraz Radiem Szczecin.

Redakcja poleca

Żurek okazyjnie grywał również w polskich serialach. W jego dorobku pojawiły się role w takich produkcjach, jak "Pierwsza miłość", "Warto kochać", "Fala zbrodni" oraz "Biuro kryminalne". Był również lektorem w filmach dokumentalnych "Arystokrata sztuki" i "American Ski".

RadioZET.pl/polscylektorzy.pl/Facebook