Obserwuj w Google News

Krzysztof Węglarz nie żyje. Zmarł scenarzysta hitowych seriali TVP

1 min. czytania
02.09.2020 21:11

Krzysztof Węglarz nie żyje. Scenarzysta hitowych seriali TVP, takich jak m.in. "Ojciec Mateusz" oraz  "Klan" zmarł w wieku 57 lat. Wkrótce miała odbyć się premiera jego najnowszej produkcji - "Ludzie i Bogowie".

Krzysztof Węglarz nie żyje. Zmarł scenarzysta hitowych seriali TVP
fot. Instagram.com/ Klan

Krzysztof Węglarz nie żyje. Scenarzysta seriali TVP miał 57 lat

Krzysztof Węglarz nie żyje. Scenarzysta hitowych seriali, takich jak m.in.  "Klan" czy "Ojciec Mateusz" zmarł w wieku 57 lat. Nie wiadomo jednak co było przyczyną śmierci scenarzysty.

Krzysztof Węglarz wiele lat pracował w Telewizji Polskiej. Tworzył scenariusze do takich filmów jak m.in. "Kac Wawa", "Skorumpowani", "Plebania", "Klan i "Ojciec Mateusz". Jego ostatnim projektem był scenariusz "Ludzi i Bogów".13 września miała odbyć się premiera tego obrazu.

"Ludzie i Bogowie". O czym jest serial?

"Ludzie i Bogowie" to historia oddziału likwidacyjnego kontrwywiadu AK. Głównymi bohaterami są dwaj przyjaciele - dowódca oddziału „Pazur”, Leszek Zaremba, ps. „Onyks” i Tadeusz Korzeniewski ps. „Dager”. Doświadczenia wojenne pokażą, jak bardzo się od siebie różnią. Jeden z mężczyzn będzie mieć dylematy moralne, dotyczące swojego postępowania, z kolei drugi z nich, wręcz przeciwnie. Działania wojenne będą w nim wręcz wyzwalać coraz większą chęć odwetu na nazistach.

RadioZet.pl