Obserwuj w Google News

"Król": zwiastun nowego serialu na bazie prozy Szczepana Twardocha

2 min. czytania
30.09.2020 11:13
Zareaguj Reakcja

„Król“ to nowy serial produkcji polskiego oddziału Canal+. Produkcja w odcinkach oparta będzie na prozie Szczepana Twardocha.  W sieci pojawił się pierwszy zwiastun. Kiedy premiera serialu? Kogo zobaczymy na ekranie? Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje.

Król, Canal+
fot. materiały prasowe Cana+

„Król” zapowiedziany jest jako ośmioodcinkowy miniserial, bazujący na powieści Szczepana Twardocha.

Akcja serialu (jak i samej powieści) rozgrywa się w Warszawie w 1937 roku. W tym czasie w mieście trwa walka o to, kto zostanie „królem miasta”, czyli człowiekiem o największej strefie wpływów. O miano najlepszego „władcy” stolicy walczą Kuma Kaplica, szef żydowskiego gangu, a także jego podwładny Jakub Szapiro, który marzy o przejęciu władzy od szefa. Kiedy poznaje młodego chłopaka, Mosza Bernsztajna, dostrzega w nim swojego następcę, który przy okazji pomoże mu osiągnąć swój życiowy cel.

Sprawy zaczną się komplikować, gdy przy okazji dojdzie do odkrycia spisku na szczytach władzy, a zakulisowe gry mogą zmienić oblicze ówczesnej Warszawy. Walka o władzę jeszcze nigdy nie była tak soczysta.

Canal+ udostępnił plakat i zwiastun serialu "Król" na podstawie książki Twardocha

„Król” – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie pierwszy pełnoprawny zwiastun zbliżającej się produkcji. Materiał, zaprezentowany przez Canal+ prezentuje się następująco:

„Król” – obsada i ekipa

Za kamerą serialu stanął Jan P. Matuszyński, twórca świetnie przyjętego filmu „Ostatnia rodzina”, przyglądającego się rodzinie Beksińskich.

Matuszyński współpracował blisko z pozostałymi twórcami koncepcji serialu, czyli Łukaszem M. Maciejewskim, Leszkiem Bodzakiem oraz samym Szczepanem Twardochem, który występował jako konsultant produkcji i jeden ze scenarzystów. Scenariusze poszczególnych odcinków powstały zaś w tercecie: Łukasz M. Maciejewski w roli głównego scenarzysty serii oraz Dana Łukasińska i Twardoch, który jest też autorem dialogów serialowych postaci.

Przed kamerą zobaczymy natomiast całą plejadę polskich gwiazd. Lista jest naprawdę imponująca. W serialu „Król” będziemy mogli oglądać bowiem takich aktorów i aktorki, jak: Michał Żurawski, Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak, Aleksandra Konieczna, Mikołaj Kubacki, Piotr Pacek, Marcin Pempuś, Krzysztof Pieczyński, Aleksandra Pisula, Andrzej Seweryn, Andrzej Szeremeta, Bartłomiej Topa, Masza Wągrocka, Paweł Wolak oraz Piotr Żurawski.

„Król” – kiedy premiera?

Premiera serialu „Król” zapowiedziana jest już na piątek 6 listopada. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień na antenie Canal+.

Czytaj także:  Król - OBSADA: kto zagra i kiedy premiera serialu Canal+? [ZWIASTUN]