Obserwuj w Google News

„Krakowskie potwory“: nowy teaser polskiego serialu grozy Netflixa [WIDEO]

2 min. czytania
18.02.2022 11:30
Zareaguj Reakcja

„Krakowskie potwory“ nadchodzą! W sieci zadebiutował nowy klimatyczny klip promocyjny polskiego serialu grozy Netflixa. Co jeszcze wiemy o produkcji sygnowanej nazwiskami reżyserek słynnej „Watahy“? Kiedy premiera?

Krakowskie potwory - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Krakowskie potwory“ (dawniej „Axis Mundi“) to nowa propozycja serialowa Netflixa, od duetu twórczyń współpracujących przy hicie HBO „Wataha” i serialu Netflixa „1893”. O czym opowiada ich nowy serial?

Redakcja poleca

„Krakowskie potwory” – o czym opowiada serial Netflixa?

„Krakowskie potwory“ to dramat z elementami fantasy, przyglądający się losom pewnej studentki medycyny, która odkrywa tajne stowarzyszenie. Jej członkowie, pod przykrywką badań naukowych, tak naprawdę konfrontują się ze światem zjawisk nadprzyrodzonych. Dzięki znajomości z członkami elitarnej grupy, Alex poznaje prawdziwe oblicze słowiańskiej mitologii i legend dawnego Krakowa, wchodząc do świata pełnego pradawnych potworów i bóstw. Co więcej – dziewczyna dowie się przerażającej prawdy o tym, co owe legendy i mity przemilczały.

„Krakowskie potwory” – nowy teaserowy zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie nowy, klimatyczny teaserowy zwiatun serialu. Materiał prezentuje się następująco:

„Krakowskie potwory” – twórcy i obsada

Reżyserkami serialu jest duet: Kasia Adamik i Olga Chajdas. Panie spotkały się wcześniej na planie serialu  HBO „ Wataha”, hitu Netflixa „ 1983” czy pierwszym polskim filmie oryginalnym platformy „Erotica 2022”. Autorkami scenariusza natomiast Magdalena Lankosz, Anna Sieńska, Gaja Grzegorzewska. 

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak:  Andrzej Chyra, Barbara Liberek, Stanisław Linowski czy Małgorzata Bela.

„Krakowskie potwory” – kiedy premiera?

Premiera ośmioodcinkowego serialu zapowiedziana jest na 18 marca.

Czytaj także:  Ogromny sukces "Watahy". Serial znalazł się na liście najlepszych produkcji na świecie

RadioZET.pl/informacja prasowe Netflix/YouTube

Polskie filmy i seriale XXI wieku, które stały się międzynarodowymi hitami [GALERIA]

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET