Obserwuj w Google News

Jean-Marc Vallee nie żyje. Znamy przyczynę śmierci twórcy "Wielkich kłamstewek"

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
14.04.2022 07:40
Zareaguj Reakcja

Jean-Marc Vallée zmarł 25 grudnia 2021 roku w wieku 58 lat. Po prawie 4 miesiącach od zgonu potwierdzono, co było powodem śmierci twórcy "Wielkich kłamstewek".

Jean-Marc Vallee
fot. CHRIS DELMAS/AFP/East News

25 grudnia 2021 roku odszedł kanadyjski reżyser, scenarzysta, producent filmowy i aktor Jean-Marc Vallée. Koroner po miesiącach badań mających na celu ustalenie zgonu twórcy hitów HBO, w końcu opublikował finalny raport w tej sprawie.

Jean-Marc Vallee nie żyje: przyczyna śmierci ujawniona

Vallée był znany z takich filmów, jak "Witaj w klubie", "C.R.A.Z.Y.", "Dzika droga", czy popularnych seriali HBO "Ostre przedmioty" i "Wielkie kłamstewka". Według pierwszych doniesień przyczyną śmierci filmowca był atak serca.

Redakcja poleca

Jak podaje Deadline, przyczyną zgonu według koronera była śmiertelna arytmia serca wtórna prowadząca do ciężkiej miażdżycy naczyń wieńcowych. Wyniki badań przekazała rodzina filmowca w oficjalnym oświadczeniu. Wstępny raport wystawiony 31 grudnia 2021 roku nie wskazywał dokładnej przyczyny śmierci, ale potwierdzał, że zgon nie był spowodowany działaniami osób trzecich, ale "dobrowolnym działaniem lub znaną chorobą".

Alex i Émile Vallée - synowie twórcy "Wielkich kłamstewek", wypowiedzieli się na temat  śmierci ojca.

Z całego świata wciąż napływają świadectwa przyjaźni, estymy i szacunku dla naszego ojca i jego pracy. Jesteśmy szczerze wdzięczni i mamy nadzieję, że jego kreatywność będzie nadal służyć jako inspiracja i wskazówka dla ludzi w tej branży, której był wielkim pasjonatem.

Wkrótce rodzina rozpocznie przygotowania do pogrzebu zmarłego.

Redakcja poleca

Jean-Marc Vallee: kim był twórca "Wielkich kłamstewek"?

Jean-Marc Vallée urodził się 9 marca 1963 w Montrealu. Ukończył Cégep Collège Ahuntsic. Zadebiutował w roku 1995 filmem "Czarna lista". Rok później stworzył serial "Nieznajomi". W swojej filmografii miał takie pozycje, jak "Wariaci", "Młoda Wiktoria", "Café de Flore", "Destrukcja", "Lost Girls and Love Hotels", "Tajemnicze przygody Juliusza Verne’a", czy "Little Pig". Jego żoną była twórczyni serialu "Powrót do Providence" Chantal Cadieux. Para rozwiodła się w 2006 roku po 16 latach małżeństwa.

RadioZET.pl/Deadline

Gwiazdy filmu i kina, które odeszły w 2021 roku [ZDJĘCIA]