Obserwuj w Google News

Isabel Torres nie żyje. Aktorka miała tylko 52 lata

2 min. czytania
16.02.2022 08:36
Zareaguj Reakcja

Zmarła Isabel Torres - hiszpańska aktorka znana z serialu HBO Max "Veneno". Transpłciowa artystka miała 52 lata. Wcielała się w ikonę ruchu LGBT - Cristinę Ortiz "La Veneno" Rodriguez.

Veneno - Isabel Torres - kadr z serialu HBO Max
fot. HBO Max/materiały prasowe

11 lutego 2022 roku w Las Palmas w Hiszpanii zmarła Isabel Torres. Była hiszpańską aktorką, prezenterką radiową i telewizyjną, bizneswoman i aktywistką walczącą o prawa osób LGBT. Miała tylko 52 lata. Co było powodem śmierci?

Isabel Torres nie żyje

Informacja o śmierci Torres trafiła na jej oficjalny Instagram.

Dziś, 11 lutego 2022 roku, żegnamy Isabel. Jako jej rodzina i przyjaciele głęboko przeżywamy tę stratę, ale wiemy, że gdziekolwiek teraz trafi, będzie się tam dobrze bawić, tak jak to miała w zwyczaju. Dziękujemy za wszystkie wasze wiadomości, w których wyrażaliście obawę i troskę. Odeszła czując się kochana.

Przyczyną śmierci aktorki był rak płuc. Torres chorowała na nowotwór złośliwy od kilku lat. Po raz pierwszy o chorobie poinformowała w 2020 roku. W listopadzie 2021 roku przekazała informację od lekarzy, którzy uważali, że zostały jej dwa miesiące życia.

Isabel Torres urodziła się 14 lipca 1969 roku w Las Palmas. W 1996 roku była jedną z pierwszych osób transsekaualnych z Wysp Kanaryjskich, która mogła legalnie nanieść w dokumencie tożsamości zmianę dotyczącą swojej płci. W 2005 roku została pierwszą transsekualną kandydatką do królowej  Kanrawału w Las Palmas.

Redakcja poleca

Występowała w takich hiszpańskich programach, jak "Channel Nº 4", "El programa de Ana Rosa", "Nos vamos pa la playa" oraz "DEC". Jako aktorka zadebiutowała w 1996 roku w filmie "Fotos", występując w epizodycznej roli. Następnie zagrała w "Camino a la locura" z 2008 roku. Największą rozpoznawalność przyniosła jej jednak rola Cristiny Ortiz Rodriguez, znanej jako "La Veneno" - ikony osób LGBT z Hiszpanii w serialu HBO Max "Veneno" z 2020 roku. Rok później Torres wystąpiła w "E.L.I.". Grała też w dwóch filmach krótkometrażowych - "Los brazos de Venus" i "8 Años".

Redakcja poleca

12 grudnia 20220 roku otrzymała nagrodę Charter 100 Gran Canaria Award za całokształt swojej pracy. Rola "La Veneno" przyniosła jej natomiast statuetkę Ondas w kategorii Najlepsza rola kobieca w hiszpańskojęzycznej produkcji fabularnej. 

RadioZET.pl/Instagram

Gwiazdy filmu i kina, które odeszły w 2021 roku [ZDJĘCIA]