Obserwuj w Google News

"House of the Dragon": Paddy Considine z rolą w prequelu "Gry o tron". Wiemy, kogo zagra!

2 min. czytania
06.10.2020 09:19
Zareaguj Reakcja

"House of the Dragon" to prequel "Gry o tron", który opowie nam historię rodu Targaryen. Paddy Considine otrzymał właśnie rolę w serialu. Co wiemy o jego postaci?

"House of the Dragon": Paddy Considine z rolą w prequelu "Gry o tron"
fot. BLUEPRINT PICTURES / Album/EAST NEWS

"House of the Dragon" to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali ostatnich lat. Prequel "Gry o tron", którego akcja rozgrywać się będzie na kilkaset lat przed wydarzeniami w oryginalnym serialu, opowie nam historię rodu Targaryen. A konkretniej jego najczarniejszej godziny. Aktor Paddy Considine dołączył właśnie do obsady "House of the Dragon" jako król Viserys Targaryen. Co wiemy o jego postaci?

"House of the Dragon" - Paddy Considine z rolą w prequelu "Gry o tron" 

Król Viserys I Targaryen był wnukiem "Starego Króla" Jaehaerysa I Targaryena i potomkiem Aegona Zdobywcy. Wybrany przez Wielką Radę, która zgromadziła się w Harrenhall, zasiadł na Żelaznym Tronie Westeros w 103 roku Od Podboju. Był ostatnim jeźdźcem, któremu przyszło dosiadać Baleriona - największego ze wszystkich żyjących smoków, a także człowiekiem, który pośrednio doprowadził do wybuchu wojny domowej zwanej Tańcem Smoków.

George R.R. Martin nienawidzi jednej ze scen w "Grze o tron". Dlaczego?

W serialu "House of the Dragon" zagra go Paddy Considine. Aktor znany jest z występów w takich produkcjach jak: "The Outsider", "The Third Day" czy "Peaky Blinders". 

"House of the Dragon" - kiedy premiera

Produkcja serialu "House of the Dragon" jest jeszcze na wczesnym etapie produkcji. Twórcy zapewnili jednak, że premiera odbędzie się zgodnie z początkowym zamysłem, czyli w 2022 roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana. Pieczę nad "House of Dragon" sprawować mają George R.R. Martin (autor pierwowzoru, czyli książki "Ogień i Krew"), Ryan Condal oraz Miguel Sapochnik (który wyreżyserował m.in. "Bitwę Bękartów" w 6. sezonie "Gry o tron").

„Wiedźmin“ – pierwsze oficjalne zdjęcie z 2. sezonu popularnego serialu