Obserwuj w Google News

"Hiszpańska księżniczka" powraca w zwiastunie 2. sezonu

1 min. czytania
11.09.2020 09:38
Zareaguj Reakcja

"Hiszpańska księżniczka" to serial kostiumowy opowiadający o życiu pierwszej żony Henryka VIII - Katarzyny Aragońskiej. W nadchodzących odcinkach przyjdzie nam obserwować, jak Katarzyna radzi sobie w roli królowej Anglii i żony jednego z najbardziej kontrowersyjnych władców w historii Europy. W sieci ukazał się zwiastun nadchodzących odcinków.

"Hiszpańska księżniczka" - plakat serialu
fot. materiały prasowe Starz

"Hiszpańska księżniczka" to kolejny, po "Białej Królowej" i "Białej Księżniczce", serial kostiumowy będący ekranizacją twórczości Philippy Gregory. Angielska pisarka wydała szereg powieści opartych na historii średniowiecznej Anglii. Dwie z nich - "Wieczna księżniczka" i "Klątwa Tudorów" - posłużyły za pierwowzór do powstania serialu "Hiszpańska księżniczka", o losach Katarzyny Aragońskiej. Pierwszy sezon zadebiutował w 2019 roku, drugi zaś zbliża się wielkimi krokami. Co zapowiada zwiastun, który właśnie ukazał się w sieci?

"Hiszpańska księżniczka" - zwiastun 2. sezonu serialu kostiumowego

Zwiastun serialu "Hiszpańska księżniczka" prezentuje się następująco:

W pierwszej serii przyszło nam podziwiać przybycie Katarzyny na dwór angielski. Młoda księżniczka miała poślubić następcę tronu, księcia Artura. Ten niestety szybko zmarł, a do gry wkroczył jego brat Henry. W 2. serii będziemy śledzić, jak Katarzyna spełnia się w roli królowej i pierwszej żony człowieka, który zapisał się na kartach historii jako brutalny kobieciarz. 

Emma Corrin zdradza kulisy serialu "The Crown". Jaka będzie księżna Diana?

"Hiszpańska księżniczka" powróci z 2. sezonem już 11 października 2020 roku. Seria liczyć będzie 8 odcinków i na tym zakończy się serial. W rolach głównych występują Charlotte Hope, Ruairi O’Connor, Stephanie Levi-John i Nadia Parkes. W Polsce "Hiszpańska księżniczka" dostępna jest na platformie HBO GO.

„The Walking Dead” – kolejny spin-off na horyzoncie. Kiedy premiera?