Obserwuj w Google News

„Herkules” po latach. Jak dzisiaj wygląda Kevin Sorbo, 20 lat po premierze słynnego serialu?

2 min. czytania
25.09.2020 16:40
Zareaguj Reakcja

Kevin Sorbo to amerykański aktor, najlepiej znany z roli Herkulesa w popularnym w latach 90. serialu „Herkules” (Nomen Omen). Jak dziś wygląda aktor, dzięki któremu tylu Polaków na nowo zainteresowało się mitologią?

Kevin Sorbo, Lucy Lawless, Hercules, Xena
fot. Everett Collection/East News

„Herkules” to serialowa produkcja fantasy, która zaskarbiła sobie przychylność widzów, którzy chętnie oglądali przygody legendarnego bohatera od połowy lat 90. Serial „Herkules”, który doczekał się 6 sezonów, emitowany był w latach 1995-1999. Produkcja sygnowana nazwiskiem Christian Williamsa przyglądała się przygodom legendarnego herosa, który musiał stawić czoła różnym przeciwnościom losu.

„Herkules” w czasie swojej emisji uczynił z Kevina Sorbo gwiazdę telewizji, charakterystyczną i rozpoznawalną dla widzów niemal na całym świecie. W momencie największej popularności serialu, wielu liczyło, że aktor podbije także świat kina, grając inne znane postaci. Tak jednak się nie stało.

Jane Seymour zachwyca formą. Tak dziś wygląda 69-letnia gwiazda „Doktor Quinn”

Kevin Sorbo – jak wygląda dziś?

Kevin Sorbo ma obecnie 62 lata i zniknął z szerokiego życia publicznego. Nie pojawia się już tak często w produkcjach znanych szerokiej publiczności. Mężczyzna znalazł dla siebie jednak specyficzną filmową niszę. Od lat występuje w produkcjach o tematyce religijnej. Są to dzieła zarówno historyczne, jak i współczesne. Do najsławniejszych, szeroko komentowanych również w Polsce obrazów należą obrazy „Bóg nie umarł” (2014), czy „Józef i Maria” (2016), w której Sorbo zagrał rolę przybranego ojca Jezusa Chrystusa.

Kevin Sorbo jest też aktywny w mediach społecznościowych, dlatego z łatwością możemy stwierdzić jak wygląda Herkules Anno Domini 2020.

Kevin Sorbo
fot. fot. Anthony Behar/Sipa USA/East News

„Herkules” – sukces serialu przekuto w dwie kolejne produkcje

Wartym wynotowania jest także fakt, że mimo, że Kevin Sorbo nie zrobił tak oszałamiającej kariery, jak się po nim spodziewano, to serial z jego udziałem był na tyle popularny, że zapoczątkował dwie produkcje, które przyczyniły się do niemałego sukcesu innych.

W trakcie emisji „Herkulesa”, zdecydowano się bowiem pokazać także serial-odnogę, tzw. spin-off „Xena - wojownicza księżniczka” z Lucy Lawless w roli głównej. Serial o walecznej Amazone okazał się jeszcze popularniejszy od „Herkulesa” i emitowany był do 2001 roku. O ile „Herkules” nie był nominowany do prestiżowych nagród, o tyle „Xena” ma w swoim portfolio 7 nominacji do Emmy (w tym 1 wygraną), czy 8 nominacji do prestiżowych Złotych Szpul za najlepszy montaż (w tym 2 wygrane).

Na dodatek Lucy Lawless występowała później w bardzo charakterystycznych i charakternych rolach na dużym i małym ekranie, wymieniając role w serialach „Spartakus”, czy „Tajemnice Laketop”.

Wartym wynotowania jest też, że sukces „Herkulsa” przekuty został w serial „Młody Herkules”, który stanowił pierwszą tak powszechnie rozpoznawalną i charakterystyczną rolę młodego kanadyjskiego aktora Ryana Goslinga.

Ryan Gosling - Młody Herlukes
fot. fot. Album Online/East News

Czytaj także:  "Noce i dnie" skończyły 45 lat. Jak obecnie wygląda Jadwiga Barańska?