Obserwuj w Google News

"Herkules": Weronika Książkiewicz w nowym serialu TVN. O czym jest produkcja?

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
11.08.2022 10:22
Zareaguj Reakcja

"Herkules" to nowy serial TVN, który trafi do jesiennej ramówki stacji. W roli głównej wystąpią Weroniką Książkiewicz i Rafałem Maćkowiakiem. Kiedy premiera?

Herkules - Weronika Książkiewicz i Rafał Maćkowiak - kadr z serialu TVN
fot. TVN/materiały prasowe

Jesienią 2022 roku widzowie Playera i TVN będą mogli obejrzeć najnowszy serial kryminalny stacji pod tytułem "Herkules". W rolach głównych wystąpili Weronika Książkiewicz i Rafał Maćkowiak. O czym jest nadchodząca produkcja?

"Herkules": nowy serial TVN z Weroniką Książkiewicz

W ostatnich latach TVN poszedł w kierunku produkcji seriali kryminalnych. Wystarczy wymienić, chociażby takie tytuły, jak "Chyłka", "Żywioły Saszy", "Pułapka", "Nieobecni", "Pod powierzchnią" czy "Szadź". Nie wszystkie prezentują światowy poziom, ale nietrudno odmówić im popularności wśród widzów.

Redakcja poleca

Nic więc dziwnego, że stacja idzie za ciosem i niebawem zaprezentuje kolejny kryminał. Serial pod tytułem "Herkules" opowiada o tytułowym bohaterze (Maćkowiak) - genialnym, introwertycznym mężczyźnie, który marzy o pracy w policji. Kilkukrotnie nie zdał jednak egzaminów do szkoły policyjnej. Poznaje Sylwię (Książkiewicz) - emocjonalną policjantkę, która nie radzi sobie w swojej pracy. Będą musieli połączyć siły, by rozwiązywać niebezpieczne zagadki kryminalne. W "Herkulesie" nie zabraknie jednak dawki humoru.

Herkules - Weronika Książkiewicz i Rafał Maćkowiak - kadr z serialu TVN
fot. foto: TVN/materiały prasowe

Mimo że Herkules i Sylwia różnią się od siebie we wszystkich sferach życia, szybko zorientują się, że idealnie się uzupełniają, a wspólne działanie odbija się z korzyścią dla każdego z nich. Jak potoczy się ta niezwykła znajomość? Jakie zagadki kryminalne przyjdzie im rozwiązać? O tym przekonamy się już niedługo.

Redakcja poleca

"Herkules": kiedy premiera serialu? Gdzie oglądać?

Pierwszy odcinek "Herkulesa" trafi na antenę TVN już 5 września 2022 roku i będzie częścią jesiennej ramówki stacji. Produkcja będzie dostępna również na Playerze. Pierwszy sezon składa się z 8 odcinków. Każdy z nich będzie odrębną sprawą prowadzoną przez głównych bohaterów. Za "Herkulesa" odpowiada reżyser Bartosz Kruhlik - twórca głośnego i nagradzanego filmu "Supernova". Autorami scenariusza są natomiast Karolina Frankowska, Bartosz Janiszewski oraz Magdalena Żakowska. Operatorką serialu jest Weronika Bilska, a montażystą Paweł Laskowski. Producentem wykonawczym został Krzysztof Łojan.

RadioZET.pl/TVN