Obserwuj w Google News

Heidi Ferrer nie żyje. Twórczyni "Jeziora marzeń" popełniła samobójstwo po walce z COVID-19

2 min. czytania
18.06.2021 10:00
Zareaguj Reakcja

Zmarła Heidi Ferrer - scenarzystka pracująca między innymi przy takich produkcjach jak "Jezioro marzeń", czy "Pustkowie". Popełniła samobójstwo. Miała 50 lat.

znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

26 maja 2021 roku zmarła Heidi Ferrer - scenarzystka znana między innymi z hitu "Jezioro marzeń". Informacja o jej śmierci została upubliczniona dopiero kilka tygodni później. Miała 50 lat.

Heidi Ferrer nie żyje. Co było przyczyną śmierci twórczyni "Jeziora marzeń"?

Jak podaje Deadline, informację o śmierci Ferrer potwierdził jej mąż - Nick Guthe, który jest reżyserem, scenarzystą i producentem. Filmowiec poinformował, że jego żona popełniła samobójstwo po 13 miesiącach walki z koronawirusem. W kwietniu 2020 roku u twórczyni "Jeziora marzeń" wykryto COVID-19. Stan zdrowia Ferrer pogarszał się z tygodnia na tydzień. Przez wiele miesięcy była przykuta do łóżka, odczuwała ciągły ból fizyczny, cierpiała na silne drgawki neurologiczne i inne liczne nasilające się objawy.

Heidi Ferrer urodziła się 28 maja 1970 roku w mieście Salina w stanie Kansas. W latach 80. przeprowadziła się do Los Angeles, by zostać aktorką. Studiowała na American Academy of Dramatic Arts. Kilka lat później postanowiła jednak, że zostanie scenarzystką. Chociaż nie ukończyła studiów, udało się jej podjąć współpracę ze znanym producentem Arnoldem Kopelsonem. Sprzedawała scenariusze i pitchingi, a także poprawiała skrypty, pracując dla wielu wytwórni w amerykańskiej branży filmowej.

Redakcja poleca

Jej najsłynniejszymi produkcjami było "Jezioro marzeń" oraz "Pustkowie". Oba seriale powstały we współpracy z Kevinem Williamsonem i Julie Plec. Przez 24 lata należała do Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. W 2008 roku napisała scenariusz do filmu telewizyjnego "Princess". W tym samym roku została blogerką. Na swoim blogu opisywała walkę syna Bexona ze skoliozą dziecięcą. Z tego powodu była uznawana za jedną z ambasadorek walki z tym schorzeniem.

Redakcja poleca

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline