Obserwuj w Google News

Globalny hit Netflixa oficjalnie z 2. sezonem. Neil Gainman potwierdza nowe odcinki "Sandmana"

2 min. czytania
03.11.2022 10:58
Zareaguj Reakcja

„Sandman” powróci. Po wielu tygodniach spekulacji, włodarze Netflixa i twórca serialu, Neil Gainman oficjalnie potwierdzają – powstaną nowe odcinki hitu. Co już wiemy o 2. sezonie „Sandmana”? Kiedy premiera?

Sandman - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Sandman” powróci. Serial fantasy, bazujący na komiksach autorstwa Neila Gainmana, który jest również twórcą adaptacji, nie schodził z listy TOP10 Netflixa przez siedem tygodni. Fani na całym świecie wciągnęli się w mroczne przygody głównego bohatera i z niecierpliwością oczekiwali informacji o wznowieniu serialu na nowe odcinki. Gainman ostudzał zapał, podkreślając, że Netflix teraz uważniej sprawdza swoje wydatki, a że „Sandman” nie jest tanim serialem, los produkcji wciąż był niepewny. Teraz jednak twórca oraz przedstawiciele Netflixa oficjalnie potwierdzają – będą nowe odcinki hitowego serialu.

Redakcja poleca

„Sandman” oficjalnie z 2. sezonem 

Informacja najpierw trafiła na portal Deadline, który jako pierwszy poinformował o wznowieniu serialu, a niedługo potem także do mediów społecznościowych. Na stronach serialu na Facebooku i Twitterze można było zobaczyć krótkie wideo z ogłoszeniem.

Na Morfeusza i resztę ekipy czekają zapierające dech w pierwsach opowieści. Nadszedł więc czas, by wrócić do pracy. Przed nami w końcu obiad rodzinny, a Lucyfer czeka aż Morfeusz wróci do Piekła – napisał Neil Gainman.

„Sandman” – twórcy i obsada

Neil Gainman jest producentem wykonawczym serialu, nadzorującym pracę ekipy filmowej. Showrunnerem został Allan Heinberg, a w teamie reżyserów znaleźli się: Mike Barker, Jamie Childs, Andrés Baiz i Louise Hooper.

Na ekranie ponownie zobaczymy najważniejszych graczy premierowej serii. Do serialu powrócą: Tom Sturridge Gwendolyn Christie, Vivienne Acheampong, Kirby Howell-Baptiste, Mason Alexander Park oraz kilka innych znanych twarzy. W najbliższych tygodniach poznamy pewnie dodatkowe ogłoszenia castingowe.

„Sandman”, sezon 2 – kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie nowe odcinki serialu miałyby trafić na platformę Netflix, gdyż serial dopiero co otrzymał zielone światło na dalsze odcinki. Znając jednak styl produkcyjny serwisu, prawdopodobne jest, że nowe odcinki pojawią się w około rok od premierowej serii, czyli najprawdopodobniej latem, bądź jesienią 2023 roku. Będziemy informować o rozwoju wydarzeń.

Czytaj także:  "Goście" - zwiastun i recenzja jednego z najbardziej przerażających thrillerów ostatnich lat [WIDEO]

RadioZET.pl/Deadline/Twitter

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET