Obserwuj w Google News

George R.R. Martin krytykuje scenarzystów "Gry o tron" za jedną scenę w serialu

2 min. czytania
09.10.2020 11:13
Zareaguj Reakcja

"Gra o tron" to jeden z najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Okazuje się, że George R.R. Martin nie był zadowolony z tego, jak scenarzyści potraktowali jego książę. Jakie ma zarzuty?

George RR Martin
fot. Liam McBurney/Press Association/East News

George R.R. Martin krytykuje scenarzystów "Gry o tron" za jedną scenę w serialu. Po wielu miesiącach od zakończenia prac na planie "Gry o tron" zaczęto odsłaniać kulisy produkcji. Twórca kultowej sagi zdradził, że miał żal do scenarzystów o to, że zmienili jedną ze scen. O co chodzi?

Zobacz także:  "House of the Dragon": Paddy Considine z rolą w prequelu "Gry o tron". Wiemy, kogo zagra!

George R.R. Martin krytykuje scenarzystów "Gry o tron" za jedną scenę w serialu

Martin zdradził, że twórcy serialu nie skonsultowali z nim zmiany sceny nocy poślubnej Daenerys i Khala Drogo. W książce "Fire Cannot Kill a Dragon" wyznał, że była to zmiana na gorsze. W książce do zbliżenia doszło za zgodą bohaterów, natomiast w serialu scenę przedstawiono jako gwałt. George R.R. Martin doszedł do wniosku, że ta sytuacja wpłynęła na negatywny odbiór serialu.

Nigdy o tym nie rozmawialiśmy, nie zapytano mnie o zdanie. To pogorszyło sytuację - powiedział.

Twórcy serialu, David Benioff i D.B. Weiss, odnieśli się do tych słów. Uważają oni, że to, co dobrze wygląda w książce, nie sprawdziłoby się w serialu.

Bohaterka była wtedy absolutnie przerażona barbarzyńskim wodzem, za którego została zmuszona wyjść za mąż. Ukazanie ich nocy poślubnej jako pozytywnego dla niej doświadczenia wydawało się nam mało wiarygodne - tłumaczy Weiss.

"Gra o tron": gdzie oglądać serial?

Serial "Gra o tron" jest dostępny do obejrzenia na HBO GO. Produkcja jest jedną z najlepiej ocenianych, do tego została nagrodzona Złotym Globem, statuetkami Emmy czy Saturnami.

Zobacz także:  George R.R. Martin nienawidzi jednej ze scen w "Grze o tron". Dlaczego? 

RadioZET.pl