Obserwuj w Google News

Sam Elliot zastąpi zmarłego Adama Westa w kultowej roli w serialu „Family Guy”

3 min. czytania
14.09.2020 15:56
Zareaguj Reakcja

„Family Guy” zdradzi, że: „Jest nowy burmistrz w mieście”, parafrazując słynne powiedzenie „There is a new Scheriff in town”. Ma ono podwójne znaczenie, gdyż schedę po roli Adama Westa przejmie Sam Elliott.

Sam Elliot,
fot. 20thCentFox/Courtesy Everett Collection/East News

„Family Guy” to flagowa produkcja telewizji Fox, powstała w głowie scenarzysty, reżysera i aktora Setha MacFarlane’a. Jednym z bohaterów serialu był Adam West, słynny aktor, który zasłynął rolą Batmana serialu telewizyjnym z lat 60. West grał w serialu satyryczną wersję samego siebie. Animowany Adam West był burmistrzem miasteczka Quohag w stanie Rhode Island, w którym rozgrywa się akcja serialu.

Następca Adama Westa w „Family Guy’u”

Mężczyzna wystąpił w ponad 100 odcinkach popularnego serialu. Niestety Adam West zmarł w 2017 roku. Twórcy postanowili jednak uczcić jego śmierć w szczególny sposób, wypuszczając dalej nagrane z jego udziałem odcinki serialu animowanego. Następnie aktora uczczono w piękny sposób, nazywając jego imieniem liceum, znane z serialu. 

Teraz natomiast nadszedł moment, by twórcy jeszcze wyraźniej odnotowali nieobecność słynnego burmistrza w świecie serialu. Zdecydowano się wprowadzić nową postać. 

„Family Guy” -  twórcy o nowej postaci

Producent serialu, Richard Appel w niedawnej rozmowie z dziennikarzem portalu Enterainment Weekly zdradził, że twórcy od dłuższego czasu prowadzili rozmowy na temat zastępstwa w roli burmistrza.

„Zastanawiając się w jaki sposób możemy zastąpić Adama, dotarło do nas, że jest osobą niezastąpioną. Postanowiiśmy więc odpowiedzieć raczej na pytanie: „Jak znaleźć nowego burmistrza?” To w końcu ważna postać, która ma wpływ na wiele opowiadanych przez nas historii. 

Twórcy poszukiwali osoby równie oryginalnej, nieoczekiwanej i posiadającej smykałkę do komedii, co Adam West, który w brawurowy sposób wcielał się w swojego bohatera. W ten sposób szybko zdecydowali się zaprosić do współpracy Sama Eliliota. Mężczyzna, najlepiej znany z ról w takich produkcjach, jak „Narodziny gwiazdy”, „Człowiek, który zabił Hitlera i wielką stopę”, serialach „Dziewczyny z Dzikiego Zachodu”, czy „The Ranch” z początku nie był przekonany do przyjęcia propozycji. 

Twórcy chcieli bowiem, by Elliot, tak jak wcześniej West, grał animowaną wariację samego siebie. Aktor nie był przekonany do tego pomysłu, dlatego z początku odmówił producentom. Dopiero, gdy twórcy zorientowali się, że przecież mogą rozwiązać ten problem w inny sposób, aktor się zgodził.

Producent Alec Sulkin zdradził, że:

„Chwila. [Sam Elliot] ma przecież dużo racji. Granie samego siebie to było coś, co robił Adam West. Nowy burmistrz nie powinien próbować tego kopiować. Nie powinien być kolejną prawdziwą gwiazdą, która gra fikcyjną wersję samego siebie. Postanowiliśmy więc stworzyć nowego bohatera i w takiej formie zaprezentować rolę Elliotowi. Gdy przedstawiliśmy mu nasz nowy pomysł, aktor z chęcią się zgodził”.

„Family Guy” – nowym burmistrzem zostanie… Wild Wild West

W ten sposób powstał bohater, którego pełne imię brzmi: Wild Wild West. To kuzyn Adama Westa, którego pierwsze i drugie imię brzmią w ten sam sposób. Tak twórcy „Family Guya” postanowili zaprezentować udany dowcip, nie tylko grając z nazwiskiem słynnego aktora, ale przy okazji naśmiewając się też ze specyficznych imion, jakie niektóre gwiazdy nadają swoim dzieciom.

W Internecie pojawiły się już pierwsze zdjęcia nowego bohatera:

„Family Guy” – premiera nowego sezonu będzie kamieniem milowym dla serialu

Serial „Family Guy” powróci na ekrany amerykańskiej stacji Fox już 27 września. Co ciekawe - będzie to niezwykle ważna data dla twórców i fanów serialu. Pierwszy odcinek sezonu nr 19 będzie bowiem 350 odcinkiem popularnego serialu animowanego. 

Pierwsze odcinki z udziałem Sama Elliotta mają zostać zaś wyemitowane w listopadzie.

Czytaj także:  Pojawił się pierwszy zwiastun nowych odcinków serialu "BrzydUla". O czym będą kolejne epizody?