Obserwuj w Google News

Ewa Ampulska nie żyje. Aktorka znana m.in. z „Klanu” i „Na Wspólnej” miała 43 lata

2 min. czytania
24.09.2022 14:53
Zareaguj Reakcja

Ewa Ampulska nie żyje. Aktorka znana głównie z seriali, m.in. takich jak „Klan”, „Na dobre i na złe” czy „Przyjaciółki”, miała 43 lata. Zmarła 23 września.

Ewa Ampulska
fot. VIPHOTO/East News

Ewa Ampulska miała 43 lata. Nie wiadomo, co było przyczyną jej śmierci. W sieci żegnają ją przyjaciele z planu, kilka słów od siebie dodała także Ewelina Flinta, która współpracowała z aktorką na planie jednego z klipów.

Zobacz także:  Franciszek Pieczka nie żyje. Gwiazdy "Rancza" żegnają aktora

Ewa Ampulska nie żyje. Aktorka miała 43 lata

Aktorka urodziła się w 1979 roku. Swój debiut w roli serialowej zaliczyła w 1997 roku – pojawiła się wtedy w „Klanie”. Od tamtej pory epizodycznie pojawiała się w kultowych polskich serialach.

Ewa Ampulska zagrała m.in. w „Plebanii”, „Kryminalnych”, „Usta usta”, „Na dobre i na złe”, „Ojcu Mateuszu”, „Na Wspólnej” czy w „Przyjaciółkach”. Ma też na koncie role w filmach fabularnych takich jak „Odgrzeb”, „Syberiada polska” czy „W jak morderstwo”.

Redakcja poleca

- Serca nam pękają... Odeszła Ewa Ampulska, cudowna kobieta, tancerka, aktorka, która wystąpiła w klipie do mojego utworu „Zakochana”. Piękna, wrażliwa, obdarzona ogromnym talentem. Kochała taniec. Ona była tańcem! Każdy jej ruch zachwycał. Ewuniu... dziękuję ci, że podzieliłaś się ze mną swoim darem i dobrym sercem. Bliskim Ewy chciałabym przekazać ogromne wyrazy współczucia – napisała na Instagramie Ewelina Flinta.

Aktorkę pożegnała także piosenkarka Ifi Ude. Ewa Ampulska również wystąpiła w jej teledysku, a kobiety nawiązały ze sobą świetny kontakt.

- Odeszła wspaniała kobieta, aktorka, tancerka, żona, matka. Ewa wystąpiła w moim pierwszym teledysku i od tamtej pory byłyśmy koleżankami. Zawsze uśmiechnięta i gotowa do akcji. Piękny ptaku, wzleć wysoko ponad smutek. Moje kondolencje dla Rodziny i bliskich – napisała Ifi Ude.

Krzysztof Krawczyk Sarah Harding Charlie Watts
16 Zobacz galerię
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News, Doug Peters/EMPICS Entertainment/EAST NEWS, Soul Brother/Sipa USA/East News