Obserwuj w Google News

Everett Peck nie żyje. Twórca znanych kreskówek miał 71 lat

2 min. czytania
20.06.2022 11:28
Zareaguj Reakcja

Zmarł Everett Peck rysownik, który stworzył między innymi postać Duckmana znanego z serialu animowanego. Miał 71 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

Duckman - kadr z serialu
fot. Klasky Csupo Reno & Osborn Productions Paramount Television/materiały prasowe

14 czerwca 2022 roku odszedł Everett Peck. Był amerykańskim rysownikiem, animatorem, reżyserem i scenarzystą. Zmarł w wieku 71 lat.

Everett Peck nie żyje

Jak podaje Deadline, informację o śmierci Pecka zamieszczono na jego Instagramie. Twórca zmarł z powodu raka trzustki.

Pan Peck opuścił swoje studio… 9 października 1950 – 14 czerwca 2022.

Everett Peck urodził się 9 października 1950 roku w San Diego. Ukończył Ilustrację na California State University. Brał też udział w programie Otis College of Art and Design. Kariera Pecka zaczęła się o tworzenia rysunków do takich magazynów, jak "Playboy", "The New Yorker" i "Time". W tym okresie tworzył też ilustracje do książek, projektował plakaty oraz rysował komiksy. Jego prace były wystawiane w takich miastach, jak Tokyo, Los Angeles, Nowy Jork czy Waszyngton. Współpracował również z wieloma dużymi markami, między innymi Nike i Hondą.

Redakcja poleca

Pracę animatora zaczął w 1986 roku przy serialu animowanym "The Real Ghost Busters". Ponadto animował takie tytuły, jak "Ulica Sezamkowa", "Extreme Ghostbusters", "Godzilla", "Jumanji" i "Stinky Pierre". Pracował również przy innych popularnych kreskówkach, między innymi "Facetach w czerni", "Smoczych opowieściach" oraz "Pełzakach". Wiele z wymienionych tytułów również produkował.

Najbardziej znanym dziełem Pecka była adaptacja jego komiksu, stworzonego dla Dark Horse w 1990 roku pod tytułem "Duckman". Mowa o kreskówce "Duckman: Private Dick/Family Man" z 1994 roku - za którą odpowiadał nie tylko jako animator, ale również reżyser i scenarzysta. Serial był trzykrotnie nominowany do nagrody Emmy. Innym popularnym serialem animowanym stworzony przez Pecka była produkcja Cartoon Network z 2006 roku pod tytułem "Wiewiórek".

Redakcja poleca

Peck zostawiał swoją żonę Helen Vitę, dwójkę dzieci oraz wnuka.

RadioZET.pl/Deadline