Obserwuj w Google News

Eddie Mekka nie żyje. Aktor znany ze "Statku miłości" i "Mody na sukces" miał 69 lat

2 min. czytania
03.12.2021 07:57

Zmarł Eddie Mekka - amerykański aktor znany z sitcomu "Laverne & Shirley". Występował również między innymi w "Statku miłości" i "Modzie na sukces". Miał 69 lat.

LAVERNE AND SHIRLEY - Penny Marshall, Eddie Mekka, Cindy Williams - kadr z serialu
fot. Everett Collection/East News

27 listopada 2021 roku w Newhall w stanie Kalifornia zmarł Eddie Mekka. Był amerykańskim aktorem filmowym, telewizyjnym oraz teatralnym. Zasłynął rolą w serialu komediowym "Laverne & Shirley". Odszedł w wieku 69 lat. Co było przyczyną śmierci?

Eddie Mekka nie żyje

O zgonie aktora poinformował portal Deadline, powołujący się na post na Facebooku wieloletniego przyjaciela Mekki - Pata Bentiego.

SPOCZYWAJ W POKOJU Big Ragu: Z głębokim żalem dzielimy się z wami odejściem naszego ukochanego Eddiego Mekki. Eddie zmarł spokojnie w swoim domu w Newhall w Kalifornii w sobotę 27 listopada 2021 roku. Miał 69 lat. W tej chwili prosimy o wstrzymanie wszelkich zapytań mediów w czasie żałoby jego rodziny. Zapraszamy do podzielenia się wspomnieniami z Eddiem i złożenia kondolencji dla jego rodziny na jego fanpage'u. Spoczywaj w pokoju Eddie. Trochę się zabawiliśmy, mój kolego ze studiów na BCM [Berklee College of Music - przyp. red.]. Dzięki za użycie naszego zdjęcia, jako zdjęcia profilowego.

Nie podano przyczyny śmierci Mekki. Wiadomo jednak, że "zmarł w spokoju".

Redakcja poleca

Eddie Mekka urodził się 14 czerwca 1952 roku w Worcester w stanie Massachusetts, jako Rudolph Edward Mekjian. Był synem Włoszki i Armeńczyka. Studiował na Berklee College of Music. W latach 70. uczył młodych ludzi śpiewu w Light Opera w hrabstwie  Worcester. Występował na Broadwayu, a za jedną z ról został nominowany do nagrody Tony Award. Następnie przeprowadził się do Los Angeles.

W 1976 roku zadebiutował przed kamerą w sitcomie "Laverne & Shirley", wcielając się w postać Carmine'a "The Big Ragoo" Ragusy, która stała się jego najbardziej rozpoznawalną rolą. Występował w serialu komediowym przez wiele lat - do 1983 roku, kiedy produkcja została zakończona. 

W ciągu swojej kariery Mekka wystąpił w ponad 50 serialach telewizyjnych i filmach. Wśród produkcji, w których zagrał, znalazły się między innymi takie tytuły, jak "Blansky's Beauties", "Statek miłości", "Fantasy Island", "Na wariackich papierach", "Zawód policjant", "Rodzina Potwornickich", "Ich własna liga", "Piekielna gorączka", "Życie jak sen", "Dziewczyna z komputera", "Ponad światem", "Sunset Beach", "Power Rangers Wild Force", "Moda na sukces", "U nas w Filadelfii", "Nie ma to jak hotel", "Ostry dyżur" czy "Żar młodości". Jego ostatnią rolą była postać Danny'ego Morelliego w komedii z 2018 roku "Sushi Tushi or How Asia Broke Into American Pro Football" znanej również jako "Hail Mary!".

Redakcja poleca

Mekka przez lata grywał również na scenie, występując w wielu słynnych sztukach teatralnych i musicalach. W 2008 roku ponownie spotkał się z Cindy Williams - gwiazdą "Laverne & Shirley", grając w sztuce komediowej "It Had to Be You".

W 1983 roku Mekka ożenił się z aktorką DeLee Lively. Związek zakończył się rozwodem w 1992 roku. Dwa lata później poślubił Yvonne Marie Grace. Doczekali się córki Mii.

RadioZET.pl/Deadline/Facebook

Gwiazdy filmu i kina, które odeszły w 2021 roku [ZDJĘCIA]