Obserwuj w Google News

"Dom z papieru" powraca! Jest pierwsza zapowiedź i data premiery 5. sezonu [WIDEO]

2 min. czytania
24.05.2021 16:36
Zareaguj Reakcja

"Dom z papieru" zmierza do nas z finałowym sezonem. Jak zakończy się napad na Bank Hiszpanii? Zobaczcie pierwszą zapowiedź 5. sezonu "La Casa De Papel". Znamy też datę premiery!

"Dom z papieru" powraca! Jest pierwsza zapowiedź i data premiery 5. sezonu [WIDEO]
fot. Tamara Arranz Ramos/ Netflix

Finałowy sezon "Domu z papieru" to jedna z najbardziej wyczekiwanych serialowych premier 2021 roku. Kiedy powróci ekipa Profesora? Zobaczcie pierwszy zwiastun 5. sezonu "Domu z papieru". Netflix przygotował dla nas niespodziankę. Trudno ocenić, czy miłą.

„Dom z papieru“ – poznaliśmy obsadę koreańskiego remake’u. Co jeszcze wiadomo o nowym serialu?

"Domu z papieru" 5. sezon - pierwszy zwiastun

Pierwsza zapowiedź 5. sezonu "Domu z papieru" prezentuje się następująco:

W nadchodzących odcinkach napad na Bank Hiszpanii zmieni się w prawdziwą wojnę. Czy wszyscy bohaterowie wyjdą z tego cali, a może znów przyjdzie nam kogoś pożegnać? W oficjalnym opisie fabuły 5. sezonu "Domu z papieru" czytamy:

Gang jest zamknięty w Banku Hiszpanii od ponad 100 godzin. Udało im się uratować Lizbonę, ale ich najmroczniejszy moment nadchodzi po utracie jednego ze swoich. Profesor został schwytany przez Sierrę i po raz pierwszy nie ma planu ucieczki. Kiedy wydaje się, że już nic więcej nie może pójść źle, na scenie pojawia się wróg, który jest znacznie potężniejszy niż ktokolwiek, z kim się spotkali: wojsko. Zbliża się koniec największego napadu w historii, a to, co zaczęło się jako rabunek, zamieni się w wojnę. - Netflix
Redakcja poleca

"Domu z papieru" 5. sezon - kiedy premiera na Netflix?

W związku z nadchodzącym debiutem finału "La Casa De Papel", Netflix przygotował dla nas niespodziankę. 5. sezon "Domu z papieru" został podzielony na dwie części, po 5 odcinków każda. Premiera sezonu 5A odbędzie się 3 września 2021 roku, zaś 5B zawita w bibliotece Netflixa dopiero 3 grudnia 2021 roku.

Skąd taka decyzja? Twórca "Domu z papieru", Álex Pina, skomentował tę kwestię i jako główny powód wskazał... oczywiście pandemię COVID-19.

Kiedy zaczęliśmy pisać 5. część w środku pandemii, czuliśmy, że musimy zmienić to, czego oczekiwano od 10-odcinkowego sezonu i wykorzystaliśmy wszelkie dostępne narzędzia, aby dać poczucie finału sezonu lub finału serialu już w pierwszej części. Zdecydowaliśmy się na agresywny styl, stawiając nasz gang złodziei na krawędzi. W drugiej części skupiamy się bardziej na emocjonalnej sytuacji bohaterów. To podróż po ich sentymentalnej mapie, która łączy nas bezpośrednio z ich odejściem. - Álex Pina, twórca "Domu z papieru"

W 5. sezonie "Domu z papieru" powrócą: Úrsula Coberó jako Tokio, Álvaro Morte jako Profesor, Itziar Ituño jako Lizbona, Miguel Herrán jako Rio, Jaime Lorente jako Denver, Esther Acebo jako Sztokholm, Enrique Arce jako Arturo, Darko Peric jako Helsinki, Hovik Keuchkerian jako Bogota, Luka Peros jako Marsylia, Rodrigo de la Serna jako Palermo, Najwa Nimri jako Inspektor Sierra, José Manuel Poga jako Gandia, a także Pedro Alonso w roli Berlina.

Do obsady dołączyli również Patrick Criado i Miguel Ángel Silvestre. Na obecną chwilę nie wiadomo, w kogo wcielą się aktorzy. Spekuluje się jednak, że Silvestre zagra nowego przeciwnika Profesora.

Redakcja poleca
Najpopularniejsze seriale ostatnich lat. Widzieliście je wszystkie?

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Netflix