Obserwuj w Google News

„Dickinson” – zwiastun 2. sezonu serialu o młodości Emily Dickinson. Kiedy premiera?

2 min. czytania
09.10.2020 14:24

„Dickinson” to serial platformy streamingowej Apple TV+, opowiadający o młodości poetki Emily Dickinson. Produkcja zaskarbiła sobie przychylność widzów i krytyków, dlatego szybko zamówiono drugi sezon. Co już wiemy o nowych odcinkach? Czy produkcja dostanie serię nr 3?

„Dickinson” – zwiastun 2. sezonu serialu o młodości Emily Dickinson. Kiedy premiera?
fot. John Lamparski/Getty AFP/East News

„Dickinson” to serial młodzieżowy, stworzony przez Alenę Smith, który zadebiutował na platformie streamingowej Apple TV+ w dniu jego światowej premiery, czyli 1 listopada 2019 roku. Produkcja przygląda się okresowi nastoletniemu pisarki i poetki Emily Dickinson, robiąc to jednak w wyjątkowo współczesny sposób.

Formuła serialu, mieszająca elementy współczesności z XIX-wiecznymi czasami, w których żyła poetka, spodobał się widzo i krytykom, a serial stał się dużym sukcesem platformy. Po burzliwych wydarzenia 1 serii, 2. sezon ma przyjrzeć się rozważaniom Emily na temat sławy i bycia rozpoznawalną twarzą.

„Emily zostaje wyciągnięta ze swojego prywatnego kącika literackiego i wrzucona w sam środek życia publicznego, gdy zastanawia się nad tym, jak niebezpieczną grą jest dążenie do sławy” – czytamy w oficjalnym opisie fabuły za portalem Elle.com.

„Dickinson” – sezon 2 – zwiastun 

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy, teaserowy zwiastun 2. sezonu produkcji. Materiał prezentuje się następująco:

„Dickinson” – obsada i ekipa

Za sterami nowych odcinków ponownie stanie Alena Smith, pomysłodawczyni serialu. Na ekranie zobaczymy także: Hailee Steinfeld, która znów wcieli się w tytułową postać.

Do stałej obsady, w której skład wchodzą także: Adrian Enscoe, Ella Hunt, Adrian Blake Enscoe, Jane Krakowski, Toby Huss i Wiz Khalifa (w genialnym castingu Śmierci), dołączyć mają: Finn Jones, najlepiej znany z ról w serialach „Gra o tron” i „Iron Fist” oraz Pico Alexander, którego widzieliśmy w nowej wersji „Paragrafu 22” oraz filmie „Home Again”.

Jones wcieli się w Samuela Bowlesa, energetycznego edytora gazety o magnetycznych spojrzeniu, a Alexander Henry’ego „Shipa” Shipleya, studenta, który porzucił Amherst College, żeby rozpocząć własną karierę, a obecnie wynajmuje pokój w domu rodziny Dickinson.

Jak podaje portal Elle w drugim sezonie ponownie otrzymamy też gościnne występy najsłynniejszych pisarzy epoki. Nick Kroll ma wcielić się w postać Edgara Allan Poe, a Timothy Simons w Fredericka Lawa Olmsteda. Ogłoszono także, że Will Pullen zagra… Nikogo („Nobody”).

Najlepsze seriale dla nastolatek. Seriale młodzieżowe, które musicie obejrzeć [LISTA TOP 8]

„Dickinson” – sezon 2 – kiedy premiera?

Nowe odcinki serialu młodzieżowego „Dickinson” mają pojawić się na platformie streamingowej Apple TV+ już 8 stycznia 2021. Tym razem, w przeciwieństwie do pierwszego sezonu, na platformie mają pojawić się trzy odcinki, a kolejne być wyświetlane co tydzień.

„Dickinson” – czy będzie 3. sezon?

Jak podaje portal The Hollywood Reporter, wraz z informacjami, dotyczącymi 2. serii produkcji, włodarze Apple ogłosili, że zamówili już 3 sezon serialu. W tym momencie nie wiadomo, kiedy dokładnie miałby on zadebiutować na platformie, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wcześniej niż na początku 2022 roku, w rok po premierze serii nr 2.

Czytaj także:  Seriale podobne do „Emily w Paryżu”. 5 tytułów, które spodobają się fanom bohaterki [LISTA].