Obserwuj w Google News

Diana Rigg nie żyje. Gwiazda "Gry o tron" i dziewczyna Bonda miała 82 lata

1 min. czytania
10.09.2020 16:01
Zareaguj Reakcja

Diana Rigg zmarła w wieku 82 lat. W trakcie swojej kariery zasłynęła jako jedyna dziewczyna Jamesa Bonda, której udało się zaciągnąć go przed ołtarz. Zagrała też w wielu serialach, w tym popularnej "Grze o tron", gdzie wcieliła się w postać Królowej Cierni.

Diana Rigg nie żyje. Gwiazda "Gry o tron" miała 82 lata
fot. JOEL SAGET/AFP/East News

Diana Rigg zmarła rankiem 10 września 2020 roku. Tragiczne wieści przekazał agent aktorki, a informację opublikowało BBC Entertainment. Ekranowa dziewczyna Bonda i babka królowej Westeros odeszła w wieku 82 lat.

Diana Rigg nie żyje

Sławę przyniosła jej rola Emmy Peel w słynnym serialu "Rewolwer i melonik" (w oryginale "The Avengers"). W 1969 roku zagrała Tracy - jedną z dziewczyn Jamesa Bonda w filmie "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości". Jak podkreśla BBC, jej bohaterka była jedną, której udało się zaciągnąć Agenta 007 przed ołtarz.

W ostatnich latach Diana Rigg zasłynęła przede wszystkim z roli Królowej Cierni i babki królowej Westeros w serialu "Gra o tron". Odgrywana przez nią Olenna Tyrell (z domu Redwyne) była niezwykle wyrazistą i lubianą przez widzów postacią. 

Diana Rigg jako Olenna Tyrell w serialu
fot. Diana Rigg jako Olenna Tyrell w serialu "Gra o tron"/ Foto: HBO/Kobal/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Jak przekazał agent aktorki, Diana Rigg zmarła w spokoju, w otoczeniu swoich najbliższych. Rodzina zmarłej zwróciła się do fanów o uszanowanie ich prywatności w tych trudnych dla nich chwilach.