Obserwuj w Google News

Dennis Waterman nie żyje. Aktor z kultowych seriali policyjnych miał 74 lata

2 min. czytania
09.05.2022 09:02

Zmarł Dennis Waterman - angielski aktor i piosenkarz. Zasłynął rolami w serialach o policjantach. Miał 74 lata. Co było przyczyną śmierci artysty.

Dennis Waterman
fot. AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

8 maja 2022 roku odszedł Dennis Waterman. Był angielskim aktorem i piosenkarzem znanym głównie dzięki rolom w serialach policyjnych. Zmarł w wieku 74 lat.

Dennis Waterman nie żyje

O śmierci aktora poinformował portal The Guardian. Zgon potwierdziła rodzina Watermana w oficjalnym oświadczeniu.

Z głębokim smutkiem informujemy, że nasz ukochany Dennis zmarł w spokoju w szpitalu w Hiszpanii, w niedzielne popołudnie, ze [swoją żoną] Pam u boku. Rodzina uprzejmie prosi o poszanowanie naszej prywatności w tym bardzo trudnym czasie.

Nie podano przyczyny śmierci Watermana.

Redakcja poleca

Dennis Waterman urodził się 24 lutego 1948 roku w Londynie. Jako dziecko trenował boks, tak samo jak jego ojciec oraz bracia. Nie wiązał jednak przyszłości ze sportem. Już jako 13-latek zadebiutował w filmie z 1960 roku "Night Train for Inverness", wcielając się w postać Teda Lewisa. W tym okresie wystąpił również w takich produkcjach filmowych, jak "Ali i wielbłąd", "Kanciarze - spółka akcyjna", "Szkarłatna rzeka", "Życie w Battersea", teatrach telewizji "BBC Sunday-Night Play", "ITV Play of the Week" i "Theatre 625" oraz serialach "William", "Fair Exchange", "The Barnstormers", "Weavers Green", czy "Love Story". W latach 60. występował również w teatrze Mermaid Theatre w musicalu "Olivier!", wcielając się w Oliviera Twista.

W kolejnych latach, już jako dorosły mężczyzna grał w takich produkcjach, jak "Mój kochanek - mój syn", "Paul Temple", "Blizny Drakuli", "Strach", "Człowiek w dziczy", "The Sextet", "Przygody Alicji w Krainie Czarów", "Nowy Scotland Yard" czy "Lis z Belstone". Lata 70. i 80. to czas, w którym Waterman zdobył popularność dzięki rolom w dwóch serialach kryminalnych - "Inspektor Regan", gdzie grał detektywa George'a Cartera i "Minder", w którym wcielił się w Terry'ego McCanna. 

Przełom XX i XXI wieku to między innymi takie tytuły, jak "Stay Lucky", "The Knock", "Dalziel i Pascoe", czy "Moses Jones". Najbardziej znaną rolą Watermana z tego okresu jest postać Gerry'ego Standinga z serialu kryminalnego "Nowe triki". Ostatnią rolą  aktora był Jeremiah Caine z filmu "Nigdy nie jest za późno" z 2020 roku. Waterman śpiewał utwory będące motywami przewodnimi kilku seriali, w których grał - między innymi do "Mindera", "Inspektora Regana", "Stay Lucky" i "Nowych trików".

Redakcja poleca

Waterman był czterokrotnie żonaty. Jego żonami były Penny Dixon (1967–1976), aktorka Patricia Maynard (1977–1987), aktorka Rula Lenska (1987–1998) oraz Pam Flint, z którą był w związku od roku 2011 do końca życia. Aktor miał dwie córki z Maynard. Jedna z nich - Hannah Waterman poszła w ślady rodziców i grała między innymi u boku ojca jego córkę w serialu "Nowe triki". Wokół aktora pojawiło się też kilka kontrowersji. Waterman stosował przemoc fizyczną wobec trzeciej żony, co skomentował  oburzających opinię publiczną słowach. Odebrano mu też prawo jazdy dna trzy lata za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

RadioZET.pl/Guardian