Obserwuj w Google News

„Black Bird”: więzienny thriller od Apple TV+ na nowym zwiastunie [WIDEO]

2 min. czytania
10.06.2022 12:44

„Black Bird” to nowa propozycja platformy Apple TV+ dla fanów mocnych wrażeń. Serial osadzony w więzieniu opowie historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami. Więzień musi wyciągnąć zeznanie od seryjnego mordercy, aby skrócić swój wyrok. Czy zadanie się powiedzie? Czy może sam stanie się celem zabójcy? Zegar tyka.

Black Bird - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Apple TV+

„Black Bird” to nowy thriller od Apple TV+. Serial jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami oraz książką Jamesa Keene’a, który opowiedział o tym, co mu się przydarzyło. Serial przedstawia historię młodego chłopaka, który zostaje skazany na karę 10 lat w więzieniu o niskim rygorze. Młody mężczyzna dostaje jednak propozycję – sąd skróci jego karę, jeśli zdecyduje się przenieść do więzienia o zaostrzonym rygorze i zaprzyjaźni się z domniemanym seryjnym mordercą, i wyciągnie od niego zeznanie w sprawie. Policja chciałaby bowiem znaleźć ciała zabitych przez zabójcę kobiet, a tylko nasz bohater jest w stanie wyciągnąć od mężczyzny tę informację.

Zaczyna się przedziwna gra, w której Keene musi nauczyć się odróżniać prawdę od fikcji i zrozumieć, co przytrafiło się Larry’ego Hallowi, potencjalnemu mordercy, którego ma przepytywać. Czy mężczyzna w ogóle mówi prawdę? Serial reklamowany jest przez Apple jako dramatyczna historia, która obraca gatunek kryminału na swojej głowie i każe rozwiązywać zagadki kryminalne akurat tym osobom, które mogły dokonać zbrodni.

Redakcja poleca

„Black Bird” – zwiastun

Serial reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Black Bird” – twórcy i obsada

Pomysłodawcą serialu jest producent Dennis Lehane. Reżyserem pierwszych trzech odcinków jest nominowany do Oscara reżyser Michaël R. Roskam, znany z filmów “Głowa byka”, “Na krawędzi” i “Brudny szmal”. Reżyserami pozostałych odcinków są Jim McKay i Joe Chappelle.

Na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Taron Egerton, Paul Walter Hauser, Sepideh Moafi, Greg Kinnear czy Ray Liotta.

“Black Bird” – kiedy premiera?

Premiera miniserialu zapowiedziana jest na 8 lipca na Apple TV+.

Czytaj także:  „Blasted: Kumple kontra kosmici”: nowa, szalona komedia Netflixa [WIDEO]

RadioZET.pl/YouTube/informacja prasowa Apple TV+

Najlepsze seriale na HBO Max 2022 rok
9 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe HBO Max