Obserwuj w Google News

Ben Feigin nie żyje. Twórca znanego serialu miał tylko 47 lat

2 min. czytania
27.10.2022 12:27
Zareaguj Reakcja

Zmarł Ben Feigin - nagrodzony Emmy producent wykonawczy, znany przede wszystkim z serialu komediowego "Schitt’s Creek". Miał tylko 47 lat. Co było przyczyną śmierci?

Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

24 października 2022 roku odszedł Ben Feigin. Był amerykańskim producentem, nagrodzonym Emmy za serial komediowy "Schitt’s Creek". Zmarł w wieku 47 lat.

Ben Feigin nie żyje

O śmierci filmowca poinformował portal Deadline.

Feigin zmarł z powodu raka trzustki.

Redakcja poleca

Ben Feigin urodził się prawdopodobnie w 1975 roku w Silver Springw stanie Maryland. Ukończył Uniwersytet Kalifornijski w Santa Barbara i rozpoczął karierę w wytwórni  Warner Brothers. Następnie odbył staż jako agent i pracował w UTA. W 2004 roku stał się członkiem-założycielem The Collective.

W 2006 roku Feigin przeniósł się do Anonymous Content, gdzie założył i prowadził działy komediowe i biznesowe, reprezentując jako agent popularnych twórców filmowych, pisarzy, komików i scenarzystów. W 2016 roku założył firmę Equation Unlimited LLC. Współpracował też z uczelniami UCLA, NYU i UC Santa Barbara, a także wieloma organizacjami non-profit. Był również członkiem gremium przyznającego nagrody Emmy.

Feigin zostawił swoją żonę Heidi Feigi - agentkę z UTA oraz ich 11-letnią córkę Ellie.

Redakcja poleca

Ben Feigin: najważniejsze seriale i programy producenta

Feigin zadebiutował jako producent w 2006 roku za sprawą programu komediowego "Cheech Marin & Friends: Live from South Beach". W swoim dorobku miał ponadto takie produkcje stand-upowe, jak "Carlos Oscar: Life Is Crazy Good", "Ralphie May: Austin-Tatious", "Hey Watch This" i "Ralphie May: Too Big to Ignore", a także dokumenty "Words by Rakim" oraz "From Scratch: The Birth of Hip Hop". Wyprodukował również roast "Cheech & Chong: Roasted" z 2008 roku. Najważniejszą produkcją w dorobku Feigina był słynny kanadyjski sitcom "Schitt's Creek". Twórca pracował przy wszystkich 80 odcinkach serialu. W 2020 roku zdobył nagrodę Emmy za najlepszą produkcję komediową. Rok wcześniej był nominowany do statuetki w tej samej kategorii.

RadioZET.pl/Deadline