Obserwuj w Google News

„Bastion” – nowy serial na bazie prozy Stephena Kinga. Zobacz pierwszy klimatyczny zwiastun [WIDEO]

2 min. czytania
12.10.2020 16:16
Zareaguj Reakcja

„Bastion” to postapokaliptyczna opowieść o świecie przyszłości, w którym 98% społeczeństwa wyginęła w wyniku rozprzestrzenienia się groźnego wirusa, stworzona w głowie Stephena Kinga już pod koniec lat 70. Co już wiemy o nowej adaptacji powieści Mistrza Grozy? Gdzie i kiedy zobaczymy pierwsze odcinki serialu „The Stand”? Kto znalazł się w obsadzie? Sprawdziliśmy.

„Bastion” – nowy serial na bazie prozy Stephena Kinga. Zobacz pierwszy klimatyczny zwiastun [WIDEO]
fot. SIPA/East News

„Bastion” (org. „The Stand”) to nowa wersja słynnej powieści Stephena Kinga z 1978 roku. Książka opowiada o świecie przyszłości, w których ludzkość została zdziesiątkowana poprzez rozprzestrzenienie się groźnego wirusa, który wybił 98% populacji. Teraz niedobitki muszą nauczyć się przetrwać w nowym, przerażającym świecie.

„Bastion” stał się już raz bazą dla miniserialu telewizyjnego. Było to w roku 1994, a w obsadzie serialu znaleźli się wtedy m.in Gary Sinise, Molly Ringwald, Rob Lowe, czy James Sheridan. Czteroodcinkowy serial cieszył się sporą popularnością.

Teraz zobaczymy nową wersję słynnej powieści. Serial „The Stand” ma składać się z 9 odcinków, emitowanych raz w tygodniu na platformie streamingowej CBS All Access. Co ciekawe – nowa wersja ma posiadać inny epilog, napisany przez samego Stephena Kinga, specjalnie na potrzeby tej wersji historii.

„Animaniacy” wracają. Zobacz zapowiedź z udziałem samego Stevena Spielberga [WIDEO]

„The Stand” – zwiastun

Podczas New York Comic Con zaprezentowano nowy zwiastun produkcji. Materiał prezentuje się następująco:

„The Stand” – obsada i ekipa

Showrunnerem i głównym scenarzystą serialu został Benjamin Cavell, najlepiej znany z pracy nad serialem „Justified: Bez przebaczenia”, czy projektu „Seal Team”. Reżyserem serialu został Josh Boone, twórca filmów „Nowi Mutanci” i „Gwiazd naszych wina”.

Na ekranie zobaczymy natomiast: Alexandra Skaarsgarda, Whoopi Goldberg, Jamesa Mardsena, Amber Heard, Katherine MacNamarę, czy Nata Wolffa.

„The Stand” – kiedy premiera?

Premiera pierwszego odcinka serialu „The Stand” ma odbyć się 17 grudnia 2020 roku na amerykańskiej platformie streamingowej CBS All Access. W chwili obecnej nie wiadomo, czy któraś stacja, bądź platforma streamingowa wykupi prawa do serialu, ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że nastąpi to w niedalekiej przyszłości.

Czytaj także:  "Wielkie kłamstewka" powrócą z 3. sezonem? Nicole Kidman zdradziła nowe szczegóły.