Obserwuj w Google News

"Babylon 5": kultowy serial science fiction doczeka się nowej wersji. Kiedy premiera?

2 min. czytania
29.09.2021 10:27
Zareaguj Reakcja

Kultowy serial z lat 90. - "Babylon 5" powróci w nowej wersji. Do produkcji powróci oryginalny twórca J. Michael Straczynski. Za reboot odpowie stacja CW.

Babylon 5 - Richard Biggs, Mira Furlan, Jason Carter, Claudia Christian, Bruce Boxleitner, Jerry Doyle
fot. Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Serial "Babylon 5" doczeka się nowego wcielenia. Chociaż nadchodząca produkcja stacji CW będzie rebootem, za tytuł odpowie twórca oryginału - J. Michael Straczynski.

"Babylon 5": kultowy serialu science fiction z lat 90. doczeka się nowej wersji

Każdy szanujący się fan science fiction pamiętający lata 90. na pewno oglądał "Babylon 5". Serial opowiadający o tytułowej stacji kosmicznej był przepełniony głównie intrygami politycznymi, ale pojawiły się także inne motywy – miłość, religia, są nawet wątki komediowe.

Redakcja poleca

Jak podje The Hollywood Reporter, stacja CW pracuje nad rebootem "Babylon 5". Za scenariusz ponownie odpowie Straczynski. Głównym bohaterem nadchodzącej produkcji będzie po raz kolejny John Sheridan, w którego oryginalnie wcielał się Bruce Boxleitner. Zostanie on przydzielony do działań na stacji Babylon 5 - ogromnej przystani dla podróżników, przemytników, korporacyjnych odkrywców i obcych dyplomatów podczas ciągłego zagrożenia wojną. Jego przybycie sprawi, że ziemska firma badawcza przypadkowo wywoła konflikt z cywilizacją sprzed milionów lat, stawiając Sheridana i resztę załogi na linii ognia w roli ostatniego bastionu ludzkości.

Straczynski nie tylko napisze scenariusz do serialu, ale będzie również pełnił rolę producenta wykonawczego z ramienia Studio JMS. Współproducentem serialu jest Warner Bros. TV. Na razie nie zdradzono członków obsady nowej wersji "Babylon 5".

W oryginalnym serialu wystąpili Michael O’Hare, Boxleitner, Clausia Christian, Jerry Doyle i Mira Furlan. Produkcja doczekała się 110 odcinków w 5. sezonach emitowanych w latach 1994–1998. Na fali popularności serialu powstało kilka filmów pełnometrażowych oraz spin-off zatytułowany "Krucjata", który został anulowany po stworzeniu pierwszych 13 odcinków.

Redakcja poleca

"Babylon 5": kiedy premiera nowej wersji serialu?

Na razie nie wiadomo, kiedy reboot "Babylon 5" zadebiutuje na małych ekranach. Fani oryginału muszą się uzbroić w cierpliwość.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter

Najciekawsze premiery października 2021. Które filmy i seriale obejrzeć w tym miesiącu? [TYTUŁY, DATY]