Obserwuj w Google News

"Anne Boleyn": jest pierwszy zwiastun kontrowersyjnego serialu z Jodie Turner-Smith [WIDEO]

2 min. czytania
17.05.2021 14:44
Zareaguj Reakcja

"Anne Boleyn" - serial z Jodie Turner-Smith w tytułowej roli doczekał się pierwszego zwiastuna! Jak aktorka prezentuje się w roli słynnej angielskiej królowej?

"Anne Boleyn": jest pierwszy zwiastun kontrowersyjnego serialu z Jodie Turner-Smith [WIDEO]
fot. Parisa Taghizadeh/ Channel 5/ materiały prasowe/ oficjalne zdjęcie promujące serial "Anne Boleyn"

"Anne Boleyn" to bodaj jeden z najgłośniejszych seriali tego sezonu. Wszystko za sprawą angażu Jodie Turner-Smith do tytułowej roli, co wywołało burzę wśród odbiorców. Czy ich obawy okazały się uzasadnione? Zobaczcie pierwszy zwiastun serialu o matce Elżbiety I.

"Anne Boleyn" - pierwszy zwiastun serialu z Jodie Turner-Smith

Zwiastun serialu "Anne Boleyn" prezentuje się następująco:

Produkcja Channel 5 będzie 3-odcinkową miniserią i przybliży nam historię upadku jednej z najsłynniejszych (i najbardziej znienawidzonych) angielskich królowych. Anna Boleyn byłą drugą żoną króla Henryka VIII z dynastii Tudorów i matką królowej Elżbiety I. W 1536 roku oskarżono ją o niecne zbrodnie, tj. cudzołóstwo, kazirodztwo i zdradę stanu. Osadzona w Tower od London królowa zginęła na szafocie 19 maja 1536 roku.

"Anna Boleyn": pierwsze zdjęcie Jodie Turner-Smith w roli słynnej królowej wywołało burzę [FOTO]

Tragiczna historia Anny Boleyn była wielokrotnie przenoszona na ekran. Niezliczeni twórcy, za sprawą filmów i seriali historycznych, starali się nakreślić losy tej niejednoznacznej postaci. Czy Boleyn w istocie była podstępną manipulatorką, zdrajczynią, a nawet wiedźmą (co sugerowały nawet produkcje rozrywkowe pokroju "Harry'ego Pottera" i  "Chilling Adventures of Sabrina"), czy wyłącznie ofiarą i marionetką w rękach ojca i męża? Twórcy "Anne Boleyn" z Jodie Turner-Smith w roli głównej raczej nie spróbują odpowiedzieć nam na to pytanie.

W związku z licznymi zastrzeżeniami w kwestii odtwórczyni głównej roli (chodzi rzecz jasna o kolor jej skóry), twórcy serialu podkreślili, że "Anne Boleyn" nie jest produkcją historyczną, ani biograficzną. Całość zrealizowano w konwencji thrillera psychologicznego, będącego wariacją na temat losów tytułowej monarchini. Zatem, na wzór "Wielkiej" od Hulu, "Anne Boleyn" nad historyczną poprawność przedkładać będzie innowacyjne podejście do (na pozór) wyeksploatowanego już tematu.

Redakcja poleca

Dotychczas na ekranie w Annę Boleyn wcielały się między innymi Henny PortenGeneviève Bujold, Natalie Portman, Claire Foy (znana z roli królowej Elżbiety II w  "The Crown") oraz gwiazda  "Gry o tron" Natalie Dormer, której brawurowa kreacja w "Dynastii Tudorów" należy z pewnością do najpopularniejszych "ekranowych Ann Boleyn".

"Anne Boleyn" - obsada i data premiery

Za reżyserię odpowiada Lynsey Miller, zaś scenariusz wyszedł spod ręki debiutującej Eve Hedderwick Turner. W roli głównej zobaczymy wspomnianą już Jodie Turner-Smith, a na ekranie towarzyszyć jej będą między innymi: Lola Petticrew jako Jane Seymour (rywalka Anny i trzecia żona Henryka VIII), Anna Brewster jako Jane Boleyn (dama dworu aż czterech żon króla - Katarzyny Aragońskiej, Jane Seymour, Anny z Kleve i Katarzyny Howard) oraz Paapa Essiedu jako George Boleyn, brat Anny. W rolę króla Henryka VIII wcieli się znany z "Gry o tron" Mark Stanley.

Dokładna data premiery serialu "Anne Boleyn" nie jest obecnie znana. Wiemy jedynie, że produkcja trafi na antenę Channel 5 jeszcze w maju 2021 roku.

Redakcja poleca
7 aktorów, którzy poświęcili się dla roli. Niektóre historie są niewiarygodne

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Deadline.com