Obserwuj w Google News

"Andor": czy serial "Star Wars" doczeka się 2. sezonu. Kiedy premiera na Disney+?

2 min. czytania
21.09.2022 07:07
Zareaguj Reakcja

"Andor" - najnowszy serial ze świata "Gwiezdnych Wojen" doczekał się premiery na Disney+. Twórcy myślą już od 2. sezonie. Kiedy zadebiutują nowe odcinki?

Andor - Diego Luna - kadr z serialu Disney+
fot. Disney+/materiały prasowe

21 września 2022 roku na Disney+ trafił serial "Andor" - spin-off opowiadający o jednym z bohaterów filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie". Fani już zastanawiają się, czy solowe przygody rebelianta doczekają się kontynuacji. Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Tony Gilroy - showrunner nowej produkcji ze świata "Star Wars".

"Andor" sezon 2: czy serial "Star Wars" doczeka się kontynuacji?

W ostatnim czasie "Gwiezdne Wojny" stoją serialami. Po genialnym "The Mandalorian", który doczekał się już dwóch sezonów, fani otrzymali również dwa spin-offy poszerzające historie kultowych postaci. Mowa o produkcjach "The Book of Boba Fett" oraz "Obi-Wan". W pierwszym serialu dowiedzieliśmy się, co działo się ze słynnym najemnikiem po wydarzeniach z oryginalnej trylogii, w drugim poznaliśmy dalsze losy mistrza Jedi po trylogii prequeli.

Redakcja poleca

"Andor" jest jednocześnie prequelem i spin-offem filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie", który pokazywał zakulisowe działania grupy partyzantów walczących z Imperium tuż przed wydarzeniami z "Nowej nadziei". Twórcy uniwersum "Star Wars" uznali, że warto poszerzyć ten wątek, wyjaśniając skąd wziął się jeden z głównych bohaterów filmu - tytułowy Cassian Andor grany przez Diego Lunę. W związku z premierą trzech pierwszych odcinków nowej produkcji Disney+, Gilroy w rozmowie z The Wrap, potwierdził, że powstanie 2. sezon "Andora". Kiedy trafi na platformę?

Mam na to jeszcze dwa lata. 2. część zaczynamy kręcić w listopadzie I nie wiem, czy… Nasz poprzedni plan przewidywał dwa lata, ale to znaczy, że… Będziemy kręcić od listopada do sierpnia. A potem postprodukcja. W przypadku 1. sezonu trwała około roku.

Showrunner nie tylko potwierdził powstanie 2. sezonu "Andora", ale również zdradził przybliżoną datę jego premiery. Zdjęcia do kolejnych odcinków serialu ruszą w listopadzie 2022 roku. Gilroy nie jest pewny, kiedy 2. sezon trafi na Disney+, ale opierając się na doświadczeniach wyciągniętych z pracy nad sezonem 1., domyśla się, że ciąg dalszy przygód Andora zobaczymy najwcześniej w roku 2024. Najprawdopodobniej 2. sezon zakończy serial, który doprowadzi widzów do początku filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie".

Redakcja poleca

"Andor": kiedy premiera kolejnego odcinka serialu Disney+?

W związku z opóźnieniem premiery serialu "Star Wars", 21 września 2022 roku na Disney+ trafiły aż trzy pierwsze odcinki produkcji. 4. odcinek "Andora" zobaczymy już za tydzień - 28 września. 1. sezon składa się z 12 epizodów. Kolejne odcinki będą emitowane co środę. Za reżyserię odpowiadają Toby Haynes, Ben Caron, Susanna White oraz Tony Gilroy, który jest również scenarzystą serialu obok Beau Willimona, Dana Gilroya i Stephena Schiffa. W rolach głównych wystąpili Diego Luna, Genevieve O'Reilly, Stellan Skarsgård, Adria Arjona, Denise Gough, Kyle Soller i Fiona Shaw.

RadioZET.pl/The Wrap