Obserwuj w Google News

„Teściowie 2” od 15 września w kinach. Czy tym razem dojdzie do ślubu?

Artykuł promocyjny
2 min. czytania
14.09.2023 13:27
Zareaguj Reakcja

Już od piątku, 15 września, film „Teściowie 2” będzie można oglądać na ekranach kin w całej Polsce. Produkcja pod patronatem Radia ZET w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej to szalona opowieść o stanie wieloletniego małżeństwa i różnicach pokoleniowych w związku. Ponownie na ekranie zobaczymy plejadę gwiazd, m.in. Maję Ostaszewską, Izabelę Kunę i Adama Woronowicza.

Teściowie 2
fot. mat. prasowe / Estera Świętosławska

„Teściowie 2” to kontynuacja komediowego hitu, który podbił serca widzów i krytyków w 2021 roku. Czy tym razem w końcu dojdzie do ślubu? Przekonamy się już od 15 września. W kolejnej wersji pojawią się nie tylko dobrze znani z pierwszej części bohaterowie, ale także zupełnie nowe postaci, które sporo namieszają…

„Teściowie 2” od 15 września w kinach. Czy tym razem dojdzie do ślubu?

Na planie filmu „Teściowie 2” ponownie spotkali się Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Adam Woronowicz i Ewa Dałkowska. Do obsady dołączyli Eryk Kulm jr oraz Andrzej Zieliński.

– Bardzo lubię komedie. Uważam, że te inteligentne nie ogłupiają, tylko dają oddech. Dystans. Śmiech jest jak lekarstwo, wentyl dla napięć, stresów. W przypadku „Teściów 2” podczas seansu oczywiście się śmiejemy, jest zabawnie, ale po przychodzi refleksja. Marek Modzelewski, autor scenariusza obu części w lekkiej formie pokazuje także nasze okropne cechy, jak potrafimy być zakłamani. Pokazuje zarówno nasze narodowe przywary, jak i te indywidualne. Wywraca stereotypowe myślenie o parach. W tej części jest bardzo dużo o hipokryzji, o niedawaniu sobie prawa do tego, żeby po prostu być sobą. Jest tu też silny wątek wyzwalania się kobiet z konwenansu. Od sztucznie narzuconej wizji tego co wypada i na co za późno kiedy jesteśmy dojrzałe. Z ogromną radością wróciłam do „Teściów 2”, to mądra komedia – mówi wcielająca się w postać Małgorzaty Maja Ostaszewska.

Oglądaj

Kontynuacja komediowego hitu to „komiczno-ironiczna opowieść o tym, jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się być tematem tabu oraz o tym czy w ogóle warto wychodzić za mąż”.

Fabuła filmu „Teściowie 2” zapowiada się znakomicie: „Czy tym razem dojdzie do ślubu? Weronika i Łukasz – niedoszła para młoda z pierwszej części postanawia dać sobie drugą szansę i zaprasza rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości. Wśród gości znajdują się dobrze znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz wraz z psem Mirelką, a także rozwiedziona Małgorzata w towarzystwie… o kilkanaście lat młodszego Jana oraz matki. Morze, drinki, roznegliżowani plażowicze to wszystko sprawia, że członkowie rodziny pary młodej coraz bardziej się otwierają i zrzucają kolejne maski”.

Producentem filmu jest AKSON STUDIO. Koproducentami są TVN Warner Bros. Discovery oraz NEXT FILM. Za dystrybucję filmu w Polsce odpowiada NEXT FILM. Radio ZET jest patronem medialnym produkcji.

Teściowie 2
fot. mat. prasowe / Estera Świętosławska