Obserwuj w Google News

Taylor Swift i jej najlepsze piosenki z innymi gwiazdami. Wśród nich słynny duet z Edem Sheeranem

Artykuł promocyjny
2 min. czytania
23.06.2023 09:00
Zareaguj Reakcja

Taylor Swift po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Koncerty amerykańskiej gwiazdy pod patronatem Radia ZET odbędzie się1, 2 i 3 sierpnia 2024 roku w Warszawie. Piosenkarka od lat słynie z tego, że chętnie współpracuje z innymi artystami, o czym świadczy wiele wspólnych przebojów. Dziś przypominajmy najciekawsze hity Taylor Swift, które nagrała z innymi gwiazdami. Jest w czym wybierać!

Taylor Swift Ed Sheeran
fot. mat. prasowe / Instagram / Warner Music

Taylor Swift wystąpi1, 2 i 3 sierpnia 2024 roku w Warszawie. Autorka przebojów „Blank Space”, „Love Story” czy „Shake It Off” pojawi się w Polsce z bijącą rekordy popularności trasą koncertową „The Eras Tour”. Sprzedaż biletów na koncert Taylor Swift na PGE Narodowym rozpocznie się już 12 lipca tylko dla zarejestrowanych wcześniej użytkowników. Rejestracja zakończyła się w piątek, 23 czerwca.

Redakcja poleca
Taylor Swift
Taylor Swift

Taylor Swift i jej najlepsze piosenki z innymi gwiazdami

Taylor Swift może pochwalić się już dziesięcioma wydanymi płytami, które wywołały ogromne poruszenie wśród słuchaczy i krytyków. Wraz z najnowszą trasą koncertową piosenkarka postanowiła przypomnieć słuchaczom wszystkie swoje albumy – w ciągu ponad trzygodzinnego show prezentuje utwory z każdego z nich.

W ciągu blisko 15 lat swojej kariery Taylor Swift miała okazję współpracować z popularnymi artystami, z którymi stworzyła wiele hitów. Z Zaynem wydała dobrze znane „I Don’t Wanna Live Forever”, Kendrick Lamar pojawił się w jej przeboju „Bad Blood”, Brendon Urie z Panic! at the Disco gościł w „ME!”, Shawn Mendes dołączył do remiksu singla „Lover”, a Lana Del Rey współtworzyła utwór „Snow On The Beach” z najnowszego krążka „Midnights”.

Lista gwiazd, które nagrały piosenki z Taylor, jest jeszcze dłuższa. Mowa także m.in. o Bon Iver, The National, HAIM, Johnem Mayerze, Phoebe Bridgers, Chrisem Stapletonem i Keithem Urbanem. Prawdziwym rekordzistą jest jednak Ed Sheeran, który nagrał z Amerykanką aż cztery utwory – „Run”, „End Game”, „The Joker and the Queen” i przebój „Everything Has Changed” z 2012 roku.

Co ciekawe, Taylor Swift stworzyła także piosenki dla innych gwiazd. Mało kto wie, że wokalistka napisała utwór „You'll Always Find Your Way Back Home”, który Miley Cyrus zaśpiewała w filmie „Hannah Montana”. Swift to także autorka tekstu i melodii wielkiego hitu „This Is What You Came For” Calvina Harrisa i Rihanny. Informacja o tym wyciekła jednak dopiero kilka tygodni po premierze, ponieważ Amerykanka napisała kawałek pod pseudonimem Nils Sjöberg.