Obserwuj w Google News

Kulisy mundialu w Katarze. Reporter Radia ZET rozmawiał z polskimi kibicami [ZDJĘCIA]

2 min. czytania
22.11.2022 10:40
Zareaguj Reakcja

Ekipa Radia ZET jest obecna na mundialu w Katarze. Reporter Krzysztof Wilanowski postanowił przybliżyć naszym słuchaczom, co się dzieje za kulisami mistrzostw. Miał okazję także porozmawiać z polskimi kibicami, którzy przyjechali do Kataru. Jak bawią się Polacy?

Mundial w Katarze
fot. Radio ZET / Mikołaj Kruk

Mundial w Katarze trwa. We wtorek swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata zagrają Polacy, którzy zmierzą się z reprezentacją Meksyku. Na miejscu obecni są reporterzy Radia ZET.

Ekipa Radia ZET w Katarze. Tak wygląda mundial od kuchni [ZDJĘCIA]

Radio ZET na mundialu w Katarze. Reporter Radia ZET rozmawiał z polskimi kibicami

Krzysztof Wilanowski i Mikołaj Kruk relacjonują naszym słuchaczom na bieżąco trwający mundial. Okazuje się, że w Katarze dominują na razie dwie grupy kibiców.

Dosłownie na każdym kroku czuć mundialową gorączkę. Nawet w metrze rurki połączone są piłkami. Na ulicach kibice z całego świata. Prawdziwy międzynarodowy barwny tygiel. Wszyscy ubrani w koszulki swoich reprezentacji. Śpiewają, krzyczą. Spotkałem fanów z Senegalu, którzy grali na bębnach, ale absolutnym numerem jeden są jak na razie fani z Argentyny, którzy zbili się w grupę liczącą kilkuset kibiców. Słychać było ich z daleka! – mówi Krzysztof Wilanowski.

W Katarze pojawili się również kibice z Polski. Jak o sobie mówią nieliczni, ale fanatyczni.

 Przyjechaliśmy dobrze się bawić i mam nadzieję, że Katar umożliwi nam wszystkim tutaj się zintegrować – zdradzają Polacy w rozmowie z Radiem ZET.

Jeden z polskich kibiców obstawił nawet wynik meczu Polska-Meksyk. Jego zdaniem nasza reprezentacja wygra 2:0, a autorem goli będzie oczywiście nie kto inny jak Robert Lewandowski.

Mundial w Katarze
fot. Krzysztof Wilanowski / Radio ZET