Obserwuj w Google News

Otwarcie Bramy Balijskiej w Dolinie Charlotty już 5 sierpnia. To jedyna taka budowla w Europie

Artykuł promocyjny
2 min. czytania
02.08.2023 13:45
Zareaguj Reakcja

Polska zyska kolejną interesującą budowlę. Już 5 sierpnia w Dolinie Charlotty odbędzie się otwarcie Bramy Balijskiej stworzonej przez kamieniarzy i rzeźbiarzy z indonezyjskiej wyspy Bali. Budowla to początek większej inwestycji, czyli balijskiej wioski w samym sercu Pomorza.

Dolina Charlotty
fot. mat. prasowe

Położona pomiędzy Słupskiem a Ustką Dolina Charlotty to popularne miejsce wypoczynkowe na Pomorzu. Od 5 sierpnia goście będą mogli podziwiać tam Bramę Balijską. A to dopiero początek. Budowla będzie symbolicznym wejściem do całej balijskiej wioski, która zostanie wybudowana pod koniec przyszłego roku.

Brama Balijska w Dolinie Charlotty. Wielkie otwarcie już 5 sierpnia

Dolina Charlotty z nową atrakcją. Mowa o Bramie Balijskiej, której otwarcie odbędzie się w sobotę, 5 sierpnia o godz. 17:30.

Jedyna budowla tego typu w Europie, zbudowana z cegły i piaskowca, liczy aż 10 metrów wysokości. W trwającą kilka tygodni budowę zaangażowani byli kamieniarze i rzeźbiarze z Bali, którzy na co dzień budują świątynie właśnie na tej słynnej indonezyjskiej wyspie. Udział w projekcie na terenie Polski to ich pierwsza wyprawa poza granice swojego kraju.

Wielkie otwarcie Bramy Balijskiej jest niezwykle istotne dla władz Bali. W Dolinie Charlotty pojawią się m.in. wicegubernator indonezyjskiej prowincji i jego współpracownicy. W trakcie wydarzenia odbędzie się wielobarwny pochód gości i budowniczych, a wszystko to w rytm tradycyjnej balijskiej muzyki granej na gamelanie.

W sobotę nastąpi również uroczyste wmurowanie balijskiego kamienia węgielnego pod budowę całej balijskiej wioski. Zakończenie budowy Małej Indonezji w Dolinie Charlotty planowane jest na koniec 2024 roku. Na miejscu będą pracować rzeźbiarze, tancerki, aktorzy, kucharze czy śpiewacy z Bali, którzy zabiorą gości w egzotyczną podróż.