Obserwuj w Google News

Natalia Kukulska i projekt „Babie Lato”. „To będzie koncert pełen pozytywnej, kobiecej energii”

3 min. czytania
15.03.2023 22:00
Zareaguj Reakcja

Natalia Kukulska gościła w „Plus/Minus Liście Radia ZET Extra”, gdzie opowiedziała o projekcie swojego autorstwa zatytułowanym „Babie Lato”. Będzie to stworzona w ramach festiwalu Letnie Brzmienia 2023 seria koncertów z udziałem najpopularniejszych polskich piosenkarek. Wokalistki zaśpiewają razem w kilku miastach. Co więcej, specjalnie na tę okazję szykują również wspólny utwór.

Natalia Kukulska Radio ZET
fot. Radio ZET

„Babie Lato” to międzypokoleniowy projekt, który zobaczymy i usłyszymy podczas festiwalu Letnie Brzmienia 2023. Pomysłodawczyni Natalia Kukulska zaprosiła do współpracy Margaret, Zalię, Mery Spolsky i Bovską. Wspólnie zaprezentują widzom koncerty „pełne pozytywnej, kobiecej energii”.

Letnie Brzmienia 2023 z plejadą gwiazd. Kto i gdzie wystąpi?

Natalia Kukulska w Radiu ZET o projekcie „Babie Lato” podczas Letnich Brzmień 2023

Natalia Kukulska zdradziła słuchaczom Radia ZET szczegóły letniego projektu z udziałem piosenkarek z różnych światów muzycznych. Jak zapowiada sama wokalistka, „Babie Lato” dostarczy publiczności wielu wyjątkowych emocji, a widzowie doświadczą zarówno chilloutu, jak i energii, która nie pozwoli im ustać w miejscu.

To babski projekt. Powierzono mi rolę kuratora tego koncertu od strony muzycznej i artystycznej. Koncertu, który będzie pełen fajnej, pozytywnej, kobiecej energii. Pojawią się kobiety, które mają mocny głos zarówno na scenie muzycznej, jak i poza nią. Mówią o ważnych sprawach i są wyraziste. (…) Każda z nich ma swój własny sznyt i osobowość artystyczną. Każda zaśpiewa swoją piosenką, będą też covery. Mamy bardzo rozbudowany band. (…) Koncert będzie miał charakter letni, imprezowy. Na pewno będzie też trochę nostalgii, ale będzie pozytywnie. Chcemy, żeby kobiety pokazały to lato za pomocą brzmień i klimatów, które są chyba nam teraz potrzebne po tych wszystkich trudnych latach.

Organizatorzy zapowiadają, że podczas koncertów „Babie Lato” usłyszymy piosenki w letnim klimacie, które będą nawiązywać do funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., r&b i soulu. To jednak nie koniec atrakcji. Natalia Kukulska i pozostałe wokalistki szykują coś specjalnego.

Powstaje piosenka pod tytułem „Cudowne lata”. Już kończymy nagrania. Początkowo tak miał nazywać się ten projekt. W ostatnim momencie przyszło mi do głowy „Babie Lato”, co okazało się chyba trafionym pomysłem.

Natalia Kukulska jest zachwycona koleżankami z projektu: „O każdej mogłabym mówić godzinami. Każda jest wyrazista. Bovska wydała właśnie swoją świetną płytą „Dzika”. Zupełnie inną. Wspaniała artystka. Zalia z kolei jest wokalistką, którą znam od początku jej działań. Przyjaźniła się i wspólnie pracowała muzycznie z moim synem. Tak się poznałyśmy. Na moich oczach Julka stawała się tą Zalią. Totalna muzykalność. (...) Wspaniała i ambitna postać. Margaret cały czas świeża, poszukująca, oryginalna, rozpoznawalna, bardzo twórcza i pracowita. Ma mnóstwo planów na ten rok, więc super, że jeszcze znalazła czas, żeby pojawić się w tym projekcie. Mery Spolsky to silna postać, która mówi własnym językiem. Każda z dziewczyn jest twórcą. (…) To nie jest składanka wykonawców, tylko to są artystki w pełnej krasie”.

W ramach Letnich Brzmień 2023 odbędzie się ponad 100 koncertów w 9 miastach z udziałem 30 artystek i artystów. Wydarzenie zostanie zorganizowane w nowej formule - dwudniowego festiwalu. Gwiazdy pojawią się w weekendy w Bielsku-Białej (23-24.06), Krakowie (30.06-1.07), Rzeszowie (7-8.07), Lublinie (21-22.07), Warszawie (28-29.07), Łodzi (4-5.08), Gdańsku (11-12.08), Wrocławiu (18-19.08) i Poznaniu (1-2.09).