Obserwuj w Google News

Janusz Palikot ostrzega przed Kaczyńskim. „On chciał wywołać ten efekt” [WIDEO]

2 min. czytania
08.11.2022 10:40
Zareaguj Reakcja

Janusz Palikot gościł we wtorkowym „Dzień Dobry Bardzo”. W trakcie programu Radia ZET nie zabrakło wielu zabawnych momentów, ale znalazł się również czas na dużo poważniejszy temat. Przedsiębiorca i były poseł odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego o „dawaniu w szyję”. Gość porannej audycji ostrzegł przed prezesem PiS. „To jest bardzo przemyślane” – stwierdził.

Janusz Palikot w Radiu ZET
fot. Radio ZET

Janusz Palikot to kolejny współprowadzący, który pojawił się w „Dzień Dobry Bardzo”. Były polityk postanowił wesprzeć Marka Starybrata i Roberta Motyka w prowadzeniu porannego programu Radia ZET.

Janusz Palikot w Radiu ZET. Ujawnił swój majątek: "Wiem, że mało" [WIDEO]

Janusz Palikot w Radiu ZET ostrzega przed Jarosławem Kaczyńskim

Jarosław Kaczyński w miniony weekend spotkał się z mieszkańcami Ełku. W trakcie spotkania nawiązał m.in. do niskiej dzietności w Polsce. Prezes PiS stwierdził, że za małą liczbę urodzeń odpowiadają młode kobiety, które według polityka nadużywają alkoholu.

Młode Polki „dają w szyję”? Słuchacz zadzwonił w tej sprawie do Radia ZET [WIDEO]

Słowa Kaczyńskiego o „dawaniu w szyję” odbiła się szerokim echem w polskiej przestrzeni medialnej i internetowej. Jego wypowiedź skomentował również na antenie Radia ZET Janusz Palikot. Współprowadzący „Dzień Dobry Bardzo” ostrzegł przed politykiem PiS.

To jest bardzo przemyślane wbrew pozorom. Przestrzegam przed takim myśleniem, że Jarosław Kaczyński coś palnął – stwierdził Palikot w Radiu ZET i dodał:Chciał wywołać ten efekt, bo typowy wyborca PiS to mężczyzna słabo wykształcony, trochę patriarchalny, trochę szowinistyczny. On ten elektorat sobie cementuje, ponieważ wie, że PiS jest w trudnej sytuacji. A tu Konfederacja, a tu Hołownia”.

Jak Janusz Palikot tak gada, to czuję się jak Rymanowski. To nie ten program! – zażartował Starybrat na koniec.