Obserwuj w Google News

Żona Emiliana Kamińskiego tonie w problemach. Zamieściła rozpaczliwy apel

2 min. czytania
02.06.2023 11:38
Zareaguj Reakcja

Po śmierci Emiliana Kamińskiego szefową Teatru Kamienica została Justyna Sieńczyłło. Żona zmarłego aktora robi, co może, aby utrzymać dzieło jego życia, ale sytuacja powoli ją przerasta. Aktorka zaapelowała do internautów o wsparcie. 

Justyna Sieńczyłło prosi o pomoc ws. Teatru Kamienica
fot. Mieczysław Włodarski/REPORTER/EAST NEWS

Zmarły w grudniu Emilian Kamiński pozostawił po sobie Teatr Kamienica na warszawskiej Woli. Aktor stawiał go od zera, poświęcając własne pieniądze, czas i nierzadko zdrowie. Choć placówka się rozwija i odnosi sukcesy, wciąż boryka się problemami dotyczącymi własności lokali, w których mieści się teatr. Po śmierci Emiliana Kamińskiego sytuacja Kamienicy zrobiła się mocno niepewna, dlatego Justyna Sieńczyłło postanowiła poprosić o wsparcie. 

Zobacz także: Żona ujawniła straszną chorobę Emiliana Kamińskiego. "Dawali mu trzy miesiące"

Teatr Kamienica w potrzebie. Justyna Sieńczyłło apeluje o pomoc

Władze teatru zamieściły petycję w sprawie niecierpiącej zwłoki. Chodzi o wykupienie pomieszczeń niezbędnych do funkcjonowania Teatru Kamienica. - Czujemy niepokój i niepewność "jutra", gdyż nawet fragment Teatru nie jest naszą własnością - czytamy w petycji zamieszczonej w sieci. 

- Pomimo wielokrotnie składanych obietnic, nie możemy wykupić pomieszczeń niezbędnych do funkcjonowania Teatru. Bardzo wiele zależy od przedstawicieli Miasta, które we Wspólnocie Mieszkaniowej działającej w naszej kamienicy ma znaczący głos. Nie chcemy niczego za darmo, chcemy jedynie, aby nasz wysiłek, w tym finansowy, nie poszedł na marne. Apelujemy o możliwość wykupienia pomieszczeń Teatrowi Kamienica, bowiem jedynie w ten sposób możemy zabezpieczyć przyszłość teatru! - apeluje Sieńczyłło. 

Teatr Emiliana Kamińskiego opublikował petycję

Aktorka podkreśla, że jest gotowa zaciągnąć kredyt, aby wykupić pomieszczenia i dzięki temu mieć pewność, że nikt nie odbierze jej przestrzeni teatru, który przez 20 lat z mozołem tworzył jej mąż. Aktorka liczy na pomoc włodarzy miasta, do których chce wystosować petycję. Ludzi dobrej woli prosi o podpisy. 

- Już raz Państwo nam pomogliście, dlatego zwracam się do Was ponownie z prośbą o wsparcie i podpisy. Z pewnością nasz wspólny głos będzie bardziej słyszalny i dzięki Wam uda nam się uregulować formalności i zadbać o przyszłość Waszego i naszego Teatru Kamienica! - czytamy. 

Petycję sprawie teatru Kamienica można podpisać poprzez stronę petycjeonline.pl.