Obserwuj w Google News

Afera na koncercie Zenka Martyniuka. Zatrzymany mężczyzna ujawnił powód ataku

2 min. czytania
04.07.2023 17:14
Zareaguj Reakcja

Zenek Martyniuk został zaatakowany na koncercie we Włodawie. Mężczyzna, który obrzucił jajkami piosenkarza disco polo, został zatrzymany, a następnie wymierzono mu karę. W trakcie przesłuchania sprawca ujawnił zaskakujący powód ataku na Martyniuka. 

Zenek Martyniuk obrzucony jajami we Włodawie
fot. Paweł Murzyn/East News

Zenek Martyniuk został obrzucony jajkami na Dniach Miasta Włodawy. Występ przerwano. Piosenkarz disco polo nie krył złości i przemówił ze sceny do sprawcy, którego wyprowadziła ochrona.

- Przez jednego pana straciliśmy, kurde, humor i w ogóle wszystko, chęć do grania, powiem państwu szczerze. Chętniej bym zakończył i pożegnał się z państwem, ale mam umowę jakoś zobowiązującą, więc niestety. Ale to będzie bardzo smutny koncert - powiedział Martyniuk, którego szczęśliwie żadne jajko nie trafiło. 

Organizator koncertu przeprosił gwiazdora i zespół Akcent. Włodawska publiczność także skandowała "przepraszamy". 

Zenek Martyniuk obrzucony jajami we Włodawie

Król disco polo zdążył już skomentować atak w mediach. Przyznał, że z podobną sytuacją spotkał się pierwszy raz w ciągu swojej trzydziestoletniej kariery. Chciał jednak poznać motywacje "zamachowca" i domagał się przesłuchania mężczyzny. - Skoro ten człowiek nie lubi mojej muzyki, powinien wyjść z koncertu - skomentował w rozmowie z Plejadą Martyniuk. 

Sprawca ataku na Zenka Martyniuka ukarany 

Portal Lublin112.pl poinformował, że zatrzymany mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 500 zł. Dostał także zakaz udziału w imprezach masowych na okres dwóch lat.

W czasie przesłuchania sprawca ataku na Zenka Martyniuka wyjaśnił, dlaczego obrzucił jajami gwiazdora disco polo. Jak podaje lubelski portal, miał w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie z prezentowanej muzyki. Zwyczajnie nie podobały mu się piosenki w wykonaniu lidera Akcentu. 

Z doniesień portalu dowiadujemy się, że to nie koniec. Sprawą jajecznego "zamachu" na Zenka Martyniuka ma wkrótce zająć się Sąd Rejonowy we Włodawie.  

Zobacz także: Tragedia w domu Krzysztofa Cugowskiego. Muzyk w żałobie. "Opuściła nas"

Najgłośniejsze rozstania gwiazd w 2022 roku
8 Zobacz galerię
fot. East News, kolaż radiozet.pl