Obserwuj w Google News

Wojewódzki w ogniu krytyki. Doda, Piróg, Wiśniewski i inni miażdżą „króla TVN”

3 min. czytania
19.03.2023 15:59

Kuba Wojewódzki chyba nie spodziewał się, że jego słowa o Agnieszce Chylińskiej i Małgorzacie Foremniak wzbudzą tyle emocji. Dziennikarz niespodziewanie naraził się na ogromną krytykę. Za jurorkami „Mam talent!” wstawił się tłum gwiazd.

wojewódzki-w-ogniu-krytyki-doda-piróg-wiśniewski-i-inni-miażdżą-króla-TVN
fot. Piotr Molecki/East News, VIPHOTO/East News, Artur Zawadzki/East News

Kuba Wojewódzki wywołał niemały skandal, zarzucając Agnieszce Chylińskiej i Małgorzacie Foremniak brak lojalności. Dziennikarz, który gościł w swoim programie Piotra Gąsowskiego, pochwalił go za solidarne odejście z programu „ Twoja twarz brzmi znajomo” z Katarzyną Skrzynecką. „Król TVN” przy okazji wbił szpilę swoim koleżankom z jury „Mam talent!” i poinformował widzów, że gwiazdy nie zrezygnowały razem z nim z udziału w show, mimo że obiecywały mu coś innego. Szybko okazało się, że Wojewódzki może mijać się z prawdą. Zarówno Chylińska, jak i Foremniak ostro skomentowały wynurzenia dziennikarza. Na Kubę wylała się fala krytyki. Głos zabrały największe gwiazdy polskiego show-biznesu. Na mocną reakcję zdecydowała się między innymi Doda, Michał Piróg, Michał Wiśniewski oraz Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor.

Redakcja poleca

Wojewódzki pod ostrzałem. Za Chylińską i Foremniak wstawił się tłum gwiazd

Agnieszka Chylińska w opublikowanym na Instagramie oświadczeniu, zarzuciła Kubie Wojewódzkiemu kłamstwo. „O twoim odejściu z programu dowiedziałam się z mediów. Ani się, chłopie, ze mną nie pożegnałeś, ani nie powiedziałeś dlaczego. Dlatego - zarzucając mi nielojalność - po ludzku kłamiesz” - grzmiała.

Małgorzata Foremniak również nie zostawiła na dziennikarzu suchej nitki. „O odejściu Kuby Wojewódzkiego z programu dowiedziałam się od swojego ówczesnego agenta. (…) Nawet nie poinformował nas o swojej decyzji, tym bardziej jestem zażenowana jego wypowiedzią - skwitowała.

Pod wpisami jurorek programu TVN znalazła się masa komentarzy polskich gwiazd, które ostro skrytykowały Wojewódzkiego.

- Kuba o lojalności… jednak ma jakieś poczucie humoru - drwił Michał Piróg.

- Napisane delikatnie i z klasą, ale pytanie brzmi, dlaczego w ogóle rozważałaś pójście do tego pajaca, który jedyne co osiągnął to żerowanie na innych z mniejszym lub większym skutkiem. Jesteś twórcą jak ja i nie potrzebujesz tego trashtalku z być może inteligentnym, ale głupim gościem. (…) Nigdy nie poszedłem i nie pójdę to pasożyta, bo życzliwi ludzie, których często nie słuchałem, mówili: „trzymaj się od takich z daleka”. Nie twój poziom - napisał Michał Wiśniewski.

- Aż chce się rzec: „a nie mówiłam” - zaśmiała się Doda, która niedawno wyszła ze studia i zrezygnowała z wywiadu u Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Z kolei Dżaga, drag queen i oficjalny sobowtór Dody, skrytykował dziennikarza, dodając, że jest „dwulicowy i zakłamany”.

Wyrazy wsparcia Agnieszce Chylińskiej i Małgorzacie Foremniak przesłała także Joanna Koroniewska. „Fajne z Was Kobiety! Prawda zawsze się obroni” - napisała, a Maciej Dowbor zostawił w komentarzu kilka emoji bijących brawo.

Warto jednak zaznaczyć, że wśród wypowiedzi usłyszeć można było także głos dziennikarza Faktu, Bartosza Pańczyka, który uważa całą sytuację za sztucznie wykreowany skandal.

- Kuba sobie ewidentnie robił jaja. Podpuszczał Gąsa, by wyciągnąć z niego coś o odejściu z „TTBZ”. Taki ma styl prowadzenia programu, po tylu latach łatwo wyczuć jego żarty i ironię. Niestety portale nie zrozumiały tego, spisując ten wątek, polecam obejrzeć program. (…) Jestem ostatnią osobą, która by go broniła (szczególnie po tym jak śmiał się ze mnie w swojej rubryce w Polityce), ale jednak przyzwoitość nakazuje komentować coś, co widzieliśmy - napisał.

Czy oglądając program Kuby Wojewódzkiego, wzięliście wypowiedź o Agnieszce Chylińskiej i Małgorzacie Foremniak za ironię? A może uważacie, że tym razem posunął się on w swoich żartach za daleko?