Obserwuj w Google News

Tak wyglądały początki związku Williama i Kate. Nie obyło się bez trudności

3 min. czytania
Aktualizacja 16.11.2023
16.11.2023 12:53

William i Kate od lat żyją w świetle reflektorów. Para wzięła ślub w 2011 roku i doczekała się trojga dzieci. Jak zaczęła się miłość księcia i księżnej Walii? Oto wyjątkowe początki związku Williama i Kate.

William i Kate
fot. Shutterstock

William i Kate są jedną z najpopularniejszych par na całym świecie. Reporterzy czujnie obserwują każdy krok księcia i księżnej Walii, polując na najlepsze ujęcia i tropiąc każdą potencjalną sensację. Wszystko wskazuje jednak na to, że mimo niedawnych doniesień o kryzysie miłość następcy brytyjskiego tronu i jego wybranki nadal kwitnie w najlepsze.

Jak wyglądały początki związku Williama i Kate i jakie przeszkody napotkali zakochani na drodze do szczęśliwego zakończenia swojej bajki? Ich historia wcale nie jest usłana różami.

Redakcja poleca

William i Kate – początki związku, studia, potwierdzenie relacji

„Historię o tym, jak młoda kobieta poznała księcia Williama i zdobyła jego serce, można postrzegać jako współczesną baśń” – stwierdziło BBC w marcu 2011 roku (zaledwie miesiąc przed zawarciem przez zakochanych związku małżeńskiego). Choć środowisko, w którym dziś obracają się William i Kate można uznać za sprzyjające temu stwierdzeniu, to okoliczności ich poznania wcale nie są niezwykłe. Przyszła para książęca spotkała się podczas studiów na najstarszym szkockim uniwersytecie St. Andrews. Książę Walii przyznał w jednym z wywiadów, że już na samym początku dostrzegł w rówieśniczce „coś wyjątkowego”, ale przez dłuższy czas łączyła go z nią tylko przyjaźń.

Podczas drugiego semestru studiów 20-letnia Kate pojawiła się na wybiegu jako modelka na charytatywnym pokazie mody sponsorowanym przez markę Yves Saint Laurent. Wystąpiła w czarnej bieliźnie i krótkiej, czarnej sukience z przejrzystej tkaniny. Według rozmaitych doniesień medialnych młody książę zapłacił wówczas 200 funtów za miejsce w pierwszym rzędzie.

Nie do końca wiadomo, kiedy para zaczęła randkować. Williama i Kate często widywano razem podczas prywatnych wydarzeń towarzyskich — po raz pierwszy dostrzeżono ich w 2003 roku na meczu rugby. Prasa brukowa zainteresowała się sprawą do tego stopnia, że rodzina Kate zdecydowała się na interwencję prawną. W 2005 roku prawnicy reprezentujący przyszłą księżną skontaktowali się z rozmaitymi mediami, apelując o zostawienie w spokoju zarówno jej, jak i całej rodziny Middletonów. Zaledwie dwa lata później głos zabrał rzecznik prasowy Williama, prosząc o zaprzestanie medialnych prześladowań Kate i – ku ekscytacji Brytyjczyków – potwierdzając związek.

Zobacz także: Ich sprośne rozmowy oburzały cały kraj. Dziś Karol i Camilla są parą królewską

William i Kate – kłopoty w raju, rozstanie, zaręczyny

Radość wielbicieli  rodziny królewskiej i przede wszystkim samych zainteresowanych nie trwała zbyt długo. Niedługo po oficjalnym potwierdzeniu relacji William i Kate podjęli decyzję o rozstaniu. Powody zerwania do dziś pozostają w sferze domniemań: niektóre media wskazują na medialną burzę wokół pary, inne piszą o rzekomej niewierności księcia. Dziedzic tronu skomentował to w dość oszczędnych słowach w wywiadzie udzielanym ITV z okazji zaręczyn. - Oboje byliśmy bardzo młodzi, to działo się na uniwersytecie i oboje w pewnym sensie definiowaliśmy przez to siebie, mając różne charaktery i tak dalej – powiedział wówczas tajemniczo.

Zakochani nie mogli jednak wytrzymać bez siebie zbyt długo – rozstanie trwało zaledwie kilka miesięcy. William i Kate postanowili kontynuować swoją relację, wprowadzając jednocześnie pannę Middleton w środowisko rodziny królewskiej. Związek rozwijał się przez kolejne lata i para ostatecznie  zaręczyła się w 2010 roku podczas wspólnej podróży do Kenii.

Dalszy ciąg tej romantycznej historii zna chyba każdy. W 2011 roku Kate Middleton, poślubiając księcia Williama w Opactwie Westminsterskim, stała się Księżną Catherine. Na przestrzeni lat para doczekała się trojga dzieci (George'a, Charlotte i Louisa) i do tej pory pojawia się razem publicznie, przygotowując się do nieuniknionej przyszłej roli króla i królowej Wielkiej Brytanii.

Źródło: Radio ZET/BBC/ITV

Nie przegap
Najwięksi skandaliści w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Meghan i Harry nie są jedyni
14 Zobacz galerię
fot. Hilary Jane Morgan/Design Pics RM, Doug Seeberg-The Sun/POOL supplied by Splash News / SplashNews.com, RT Youth Power Fund/Ferrari Press, Marcin Nowak