Wiktory 2023: TVP rezygnuje z gali. Boi się antyrządowych wystąpień?

02.02.2023 20:19

Wiktory 2023 nie odbędą się. Okazuje się, że prawdopodobnie Telewizja Polska boi się powtórki ze skandali z zeszłego roku.

Jacek Kurski
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Wygląda na to, że rozdanie Wiktorów wróciło do TVP tymczasowo. Według najnowszych informacji Telewizja Polska zrezygnowała z imprezy z obawy przed ponownym bojkotem dużej części środowiska, związanego z małym ekranem. Chodzi oczywiście o krytykę rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Wiktory 2023: TVP bez transmisji gali?

Wiktory to nagrody przyznawane, które służą uhonorowaniu wyjątkowych osiągnięć w dziedzinie muzyki, filmu, telewizji i innych obszarach kultury popularnej. Były przyznawane w latach 1985-2015, by powrócić w roku 2022. Jak się okazuje, prawdopodobnie jednorazowo.

Jak podaje Press, TVP nie planuje pokazywania na swojej antenie rozdania Wiktorów, co jest jednoznaczne z tym, że impreza w 2023 roku prawdopodobnie się nie odbędzie. Firma Media Corporation - producent, który stał za wydarzeniem w zeszłym roku, zdradziła, że nie będzie realizowała gali ponownie. Nie jest to oficjalna decyzja, więc wszystko w tej materii może się jeszcze zmienić, chociaż dużo wskazuje na to, że statuetki nie zostaną przyznane. TVP na razie milczy w tej sprawie.

Prawdopodobnie przedstawiciele Telewizji Polskiej boją się, że w tym roku ponownie zostaną wystrychnięci na dudka, jak miało to miejsce w roku 2022.

Wiktory 2022: rozdanie nagród żenady

Kiedy ogłoszono wielki powrót Wiktorów, część środowiska artystyczno-dziennikarskiego zbojkotowała imprezę. Wielką gwiazdą wieczoru miał być Sting, ale po interwencji wielu gwiazd, między innymi Małgorzaty Szumowskiej, Mariusza Szczygła, Kingi Rusin, Macieja Stuhra czy Moniki Olejnik, którzy poinformowali muzyka, że TVP to stacja publikująca materiały homofobiczne, brytyjski artysta zrezygnował z udziału w gali. Zastąpiono go Edytą Górniak, która zaśpiewała z playbacku.

Część z wymienionych wyżej sław postanowiła też zrezygnować z udziału w rozdaniu nagród i nie stawić się, by odebrać statuetki. Wśród bojkotujących nominowanych znaleźli się między innymi Piotr Kraśko, Robert MakłowiczJan Holoubek, Alicja Majewska, Andrzej Seweryn czy Karol Strasburger, który otrzymał Super Wiktora. Niektóre gwiazdy nie wzięły też udziału w głosowaniu.

Na imprezie nie zabrakło jednak pupilków TVP - Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego. Po nagrody wręczane przez byłego już prezesa TVP - Jacka Kurskiego, zgłosili się między innymi Cezary Pazura i Ida Nowakowska.

loader

RadioZET.pl/Press