Obserwuj w Google News

Wellman o przejściu Miszczaka z TVN do Polsatu. „Troszkę boli i jest przykro”

2 min. czytania
24.02.2023 12:39
Zareaguj Reakcja

Dorota Wellman opowiedziała o momencie, w którym dowiedziała się, że jej wieloletni szef przechodzi do konkurencyjnej stacji. Jak wspomina pracę z Edwardem Miszczakiem?

wellman-o-przejściu-miszczaka-z-tvn-do-polsatu-troszkę-boli-i-jest-przykro
fot. Artur Zawadzki/East News, TRICOLORS/East News

Dorota Wellman, która od lat prowadzi „ Dzień Dobry TVN”, udzieliła ostatnio wywiadu, w którym po raz pierwszy wypowiedziała się na temat przejścia Edwarda Miszczaka do Polsatu. Dyrektor programowy przez 25 lat odpowiadał za tworzenie ramówki TVN. To za jego kadencji Wellman zrezygnowała z prowadzenia „ Pytania na Śniadanie” i wraz z Marcinem Prokopem przeszła do konkurencyjnej stacji. Z Miszczakiem pracowała 17 lat. Jak zareagowała na informację o jego odejściu z TVN?

Zobacz także: Dorota Wellman po latach wróci do TVP? Zachwala „Pytanie na Śniadanie”

Dorota Wellman smutno o odejściu Edwarda Miszczaka. Jak wspomina byłego szefa?

W rozmowie z dziennikarzami Faktu prezenterka przyznała, że przejście Edwarda Miszczaka do słonecznej stacji było szokiem dla wszystkich pracowników TVN.

- Pracowałam z Edwardem Miszczakiem przez 17 lat, więc to był długi związek. Było dla nas szokiem, że odszedł i że odszedł do Polsatu. Nikt się nie spodziewał takiej decyzji. Obserwuję to, co robi, jakie kroki podejmuje, myślę, że to jest spec od telewizji i czekam na to, co pokaże w Polsacie. Przyznam też szczerze, że jak patrzę na zdjęcia, na których jest z dziennikarzami innej stacji, to czasami troszkę boli i jest przykro - wyznała Wellman.

Dorota została też zapytana o możliwość „podkradania” gwiazd TVN przez byłego dyrektora programowego stacji. Dziennikarka, która swego czasu sama zamieniła „PnŚ” na „DDTVN”, uważa, że Miszczak z pewnością „będzie podejmował takie próby”. Zauważyła jednak, że Polsat nie może narzekać na brak mocnych nazwisk.

- Myślę, że każdy tak robi i pewnie on też będzie podejmował takie próby. Czy one będą udane, czy nie to zależy, jaką ma koncepcję programową w Polsacie. Proszę też pamiętać, że w Polsacie jest też dużo wspaniałych osób, które mogą być w inny, zaskakujący sposób wykorzystane przez Edwarda Miszczaka do nowych programów. To nie jest telewizja tworzona od początku, to telewizja, która ma już swoje gwiazdy i to właśnie je będzie chciał promować - powiedziała.

wellman-miszczak (1)
fot. TRICOLORS/East News
Redakcja poleca

Wellman obawia się zwolnienia po odejściu Miszczaka? „Mam 61 lat i to jest naprawdę sporo”

Na koniec Fakt zapytał też prezenterkę, czy po odejściu wieloletniego szefa obawia się o swoją pracę. Pewna siebie gwiazda nie lęka się jednak zwolnienia i zapewnia, że poradzi sobie w każdych okolicznościach.

- Mam 61 lat i to jest naprawdę sporo, ale sobie poradzę, bo jestem wesołą kulką toczącą się po drodze życia, która bardzo wiele potrafi robić - podsumowała rozbawiona.

Dziennikarka jest jedną z najbardziej lubianych prowadzących „Dzień Dobry TVN”. Silna pozycja w stacji sprawiła, że została też gospodynią nowego programu „Kto to wie?”. Wydaje się więc, że Dorota Wellman jeszcze na długo pozostanie jedną z twarzy TVN.

wellman-miszczak (2)
fot. TRICOLORS/East News
wellman-miszczak-prokop
fot. Piotr Kamionka/East News