Obserwuj w Google News

Viola Kołakowska jest wiedźmą. Przygotowuje się do newage'owego święta

2 min. czytania
16.11.2022 16:33
Zareaguj Reakcja

Viola Kołakowska - była partnerka Tomasza Karolaka - znowu zaskakuje swoim zainteresowaniem ezoteryką. Postanowiła oznajmić światu, że będzie obchodzić dzień wiedźmy.

Viola Kołakowska
fot. VIPHOTO/East News

Na Instagramie Violi Kołakowskiej pojawiła się interesująca relacja. Aktorka obchodzi dzień wiedźmy i uważa, że jest jedną z nich.

Viola Kołakowska świętuje dzień wiedźmy

O tym, że niektóre polskie gwiazdy porzuciły racjonalne podejście do świata i szukają szczęścia w różnego rodzaju gusłach, wiadomo nie od dziś. Nie trzeba przypominać przypadku Edyty Górniak, która w ostatnich latach stała się z tego powodu postacią memiczną.

Redakcja poleca

Nie ustępuje jej w tym była partnerka Tomasza Karolaka - Viola Kołakowska. Celebrytka wielokrotnie szokowała niepopartymi nauką tezami. Teraz zdradziła swoim followersom, że jest wiedźmą. Na Instagramie aktorki pojawiły się relacje o tym informujące.

print screen z Instagam/Viola Kołakowska
fot. print screen z Instagam/Viola Kołakowska
print screen z Instagam/Viola Kołakowska
fot. print screen z Instagam/Viola Kołakowska

Jak widać, Kołakowska utożsamia się z terminem "wiedźma" i postanowiła uczcić ten dzień w Instastory. Cytat wykorzystany przez Kołakowską pochodzi z książki "Magia ludowa z Pomorza i Kujaw", autorstwa Anny Koprowskiej-Głowackiej.

Redakcja poleca

Dzień wiedźmy: co to za święto?

W kalendarzu nie figuruje tego typu dzień. 16 listopada jest więc umowną datą, podczas której odbywa się celebracja bycia wiedźmą. Samozwańcze święto odnosi się do ruchu New Age i przekształca popkulturowe rozumienie terminu "wiedźma", odnosząc się do jego polskiego źródłosłowu. Nie chodzi bowiem o Babę Jagę z bajek ani czarownicę w spiczastym kapeluszu latającą na miotle, tylko kobietę, która WIE więcej niż inni. Słowo to pochodzi z czasów, kiedy nauka nie była tak rozwinięta, jak teraz i nawet formy zielarstwa mogły być uznawane za magię. Współczesne wiedźmy to osoby kierujące się intuicją, by czynić dobro i pomagać innym. Czy bycie antyszczepionkowcem przypadkiem nie przeczy tej idei? Niestety Kołakowska nie zdradziła, na czym polega świętowanie dnia wiedźmy.

RadioZET.pl/Instagram