Obserwuj w Google News

Jake Paul mógł popełnić samobójstwo? Jego brat ujawnia

3 min. czytania
02.08.2023 08:06
Zareaguj Reakcja

Jake Paul i jego brat Logan od wielu lat królują w internecie. Liczba ich fanów świadczy o tym, że bezsprzecznie można ich nazwać gwiazdami platformy YouTube. By być na szczycie, przeszli długą drogę i nie zawsze była ona prosta. Logan Paul ujawnił niepokojące informacje o swoim bracie.

Jake Paul mógł popełnić samobójstwo? Logan Paul ujawnia
fot. Backgrid/East News, NINO, LELE, JOPE/ Rex Features/East News

Jake Paul i Logan Paul zdobyli popularność dzięki krótkim komediowym skeczom, publikowanym na nieistniejącej dziś platformie Vine. Kiedy decydenci Twitter Inc., firmy, do której należała wspomniana platforma, zdecydowali o zakończeniu działalności Vine, bracia postanowili rozpocząć działalność na YouTube.

Początkowo Jake i Logan publikowali muzykę oraz vlogi, w których między innymi pokazywali swoje życie i płatali ludziom figle. Nie unikali też kontrowersji. Liczne afery, które rozegrały się z ich udziałem, wpłynęły na wzrost ich popularności. Wiązały się jednak także z hejtem, z którym jeden z nich przez długi cas nie potrafił sobie poradzić.

Jake Paul cierpiał przez hejt

Działalność Jake’a Paula dość szybko wymknęła się spod kontroli. Produkowany przez niego content stał się kontrowersyjny do tego stopnia, że zaczęły interesować się nim mainstreamowe media. Mówiono, że młody influencer „terroryzował” sąsiadów swoim zachowaniem.

Oglądaj

Jake przestał być tylko youtuberem. Przez fanów uważany był za ikonę, człowieka, nagrywającego filmy, których nie mógłby stworzyć nikt inny. Za to pozostali widzieli w nim zagrożenie – to między innymi oni zalali Paula hejtem, na który ten nie był gotowy.

Chociaż nie dał tego po sobie poznać i wciąż umyślnie kreował swój wizerunek „problemowego dziecka”, w głębi duszy Jake cierpiał. O tym, ile go to kosztowało, opowiedział jego brat Logan.

Redakcja poleca

Logan Paul ujawnia niepokojące fakty. Jake Paul mógł odebrać sobie życie?

W najnowszym dokumencie Netfliksa „Untold: Jake Paul the Problem Child” Logan Paul wyznał, że w pewnym momencie bliscy bali się, że Jake popełni samobójstwo. – Nasz tata i ja martwiliśmy się o życie mojego brata. Jake zawsze był emocjonalnie nieprzewidywalny i zmienny – powiedział.

Był taki moment, w którym naprawdę baliśmy się, że odbierze sobie życie - dodał Logan.

Kiedy zdobył rozgłos i zaczął wywoływać kontrowersje, internet huczał od doniesień na jego temat. Youtubowe kanały zajmujące się komentowaniem aktualności nie zostawiały na nim suchej nitki. – Hejtowanie Jake’a Paula stało się modne – wyznał sam Jake.

Oglądaj

Dziś Paul z powodzeniem rozwija swoją karierę, dominując świat rozrywki i sportu. Od pewnego czasu zajmuje się boksem, a jego osiągnięcia na ringu sprawiły, że zdobył szacunek największych legend sportów walki. Do tej pory Paul ma na swoim koncie 6 zwycięstw i tylko 1 przegraną.

Pomoc w kryzysie psychicznym:
Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)
Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01
Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

Źródła: RadioZET.pl