Obserwuj w Google News

Tomaszewska ma problemy ze zdrowiem. „Trudno było mi w to wszystko uwierzyć”

2 min. czytania
23.01.2023 22:09
Zareaguj Reakcja

Małgorzata Tomaszewska udzieliła wywiadu, w którym przyznała, że zmaga się z problemami ze zdrowiem. Gwiazda jest w grupie podwyższonego ryzyka. Co zalecił jej lekarz?

tomaszewska-ma-problemy-ze-zdrowiem
fot. TRICOLORS/East News

Małgorzata Tomaszewska niedawno zdradziła, że ze względu na dobro jej dziecka, zdążyła już spisać testament. Gwiazda samotnie wychowuje synka. W dokumencie zaznaczyła, kto powinien się nim zająć na wypadek, gdyby coś jej się stało. Teraz wyznała, że ma problemy ze zdrowiem.

Redakcja poleca

Małgorzata Tomaszewska miała kłopoty z pamięcią. W jej rodzinie już raz doszło do tragedii

Prowadząca „ Pytania na Śniadanie” udzieliła wywiadu dziennikarzom Faktu. Prezenterka TVP przyznała, że zmaga się z problemami zdrowotnymi.

- Jakiś czas temu byłam u lekarki, która kazała mi się zatrzymać i zadbać o swoje zdrowie i życie. To było dla mnie sporym wyzwaniem, szczególnie medytacja była istną katorgą, bo ja zawsze jestem w wielkim pędzie - powiedziała Małgorzata.

Okazuje się, że problemy Tomaszewskiej mogą być powiązane z towarzyszącym jej pracy stresem. Choć gwiazda z czasem przestała odczuwać tremę przed wystąpieniami w telewizji na żywo, życie na pełnych obrotach dało jej się we znaki.

- Każdy program generuje pewnego rodzaju napięcie i stres, które po cichu zjadają nas od środka, a których nie dostrzegamy. Pamiętajmy, że taki permanentny stres jest destrukcyjny dla naszego organizmu, jest cichym zabójcą - ostrzegała.

Na szczęście prezenterka w porę dostrzegła swoje problemy i zdecydowała się odwiedzić lekarza.

- W moje życie wdarł się chaos, a ja zawsze byłam bardzo poukładana. A tu nagle okazało się, że zaczynam zapominać, gdzie odłożyłam kluczyki, torebkę. Potrafiłam z kimś się umówić i kompletnie o tym zapominałam, co dotychczas nigdy nie miało miejsca. Jestem bardzo obowiązkowa i z początku aż trudno było mi w to wszystko uwierzyć, że takie rzeczy mogą dziać się w moim życiu. Do tego miałam lekkie bóle brzucha, czy problemy ze snem. W końcu zdecydowałam się zrobić badania kontrolne i trafiłam na świetną lekarkę.

W rodzinie Tomaszewskiej już raz doszło do tragedii. Jej babcia zmarła na raka jelita grubego. Małgorzata jest więc w grupie podwyższonego ryzyka. W wywiadzie przyznała, że nie bagatelizuje zagrożenia.

- Mam już nawet za sobą kolonoskopię! (…) Staram się namawiać innych na badania, nawet te mało przyjemne, czy mało estetyczne, ale naprawdę warto - podkreśliła gwiazda, przypominając, że wcześniejsze wykrycie choroby znacząco zwiększa szanse na jej wyleczenie.