Obserwuj w Google News

Ukraińskie „The Voice" nagrywane w Polsce? TVP odpowiedzialne za produkcję

1 min. czytania
06.04.2023 15:27
Zareaguj Reakcja

Już niedługo ruszają castingi do 13. edycji programu „The Voice”. Tym razem do studia zostaną zaproszone osoby pochodzące z Ukrainy. Za produkcję show odpowiedzialne jest między innymi TVP.

Ukraińskie "The Voice" będzie produkowane przez TVP
fot. Artur Zawadzki/East News

Ostatnia odcinki ukraińskiego „The Voice” nadano jesienią ubiegłego roku. W lutym próbowano wznowić produkcję, ale z powodu sytuacji panującej za wschodnią granicą, kontynuacja nagrań nie była możliwa.

Zobacz też:  Słynna zakonnica z "The Voice" zrzuciła habit. Nie poznacie jej! [FOTO]

TVP zrobi program po ukraińsku

Jak podaje portal Wirtualne Media, 13. edycja "The Voice of Ukraine" ma być nagrywana w polskim studiu. Za produkcję będzie odpowiadać TVP i ukraiński nadawca 1+1. Rochstar – producent wykonawczy polskiego formatu, nie będzie w tym wypadku uczestniczył w tworzeniu show.

Emisja programu planowana jest już tej jesienina antenie Belsat TV. Wkrótce rozpoczynają się castingi. Trwają rozmowy z licencjodawcą formatu – podaje informator portalu.

„The Voice of Ukraine” nagrywane w Polsce

Jak przypomina Pomponik – prezes TVP Mateusz Matyszkowicz wspominał, że stacja 1+1 ma prawa do produkcji, ale nie ma „w tym momencie absolutnie żadnych mocy produkcyjnych, realizacyjnych ani budżetowych, by to przygotować". Zaprosił więc ukraińskiego nadawcę do skorzystania z polskiego studia.

Uczestnicy ukraińskiej wersji show zostaną więc zaproszeni do ATM Studio w naszym kraju. Program ma być później emitowany przez wspominaną wcześniej stację 1+1 i na kanale Belsat.TV, który to jest udostępniany w Polsce przez naziemną telewizję cyfrową.

Redakcja poleca
Beyonce Justin Timberlake Britney Spears
11 Zobacz galerię
fot. FaceToFace/REPORTER/East News, AFP/EAST NEWS, Photo Image Press / Splash News/EAST NEWS