Obserwuj w Google News

Szczegóły pogrzebu Patrycji Widery. Będzie transmisja z uroczystości

2 min. czytania
13.11.2023 14:23
Zareaguj Reakcja

8 listopada internetem wstrząsnęła informacja o śmierci Patrycji Widera. Tiktokerka i influencerka miała zaledwie 24 lata. Odeszła w szpitalu, do którego trafiła pod koniec października. Wiadomo, gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb. Zaplanowano też transmisję z uroczystości.

Szczegóły pogrzebu Patrycji Widery
fot. screen Instagram widupa

Patrycja Widera występowała w programach TVN takich jak „Szkoła” i „Pułapka”. Najbardziej znana była ze swojej internetowej działalności. Na TikToku udało jej się zebrać ponad 1,5 mln obserwatorów, a na Instagramie 131 tys. Influencerka próbowała też swoich sił w świecie disco polo – z Kamilem Kossakowskim stworzyła utwór „Wyrąbane”. Patrycja Widera odeszła prawie dwa tygodnie po tym, jak trafiła do szpitala. Mówiło się, że 24-latka zmagała się z ciężką chorobą. Wiadomo już, gdzie i kiedy można towarzyszyć w jej ostatniej drodze.

Zobacz także:  Nie żyje gwiazdor „The Voice Kids”. Miał zaledwie 17 lat

Szczegóły pogrzebu Patrycji Widery. Data i miejsce

Przyjaciel Patrycji Widery, Sebastian Kowalczyk, za pośrednictwem Instagrama przekazał szczegóły dotyczące pogrzebu influencerki. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w Piekarach Śląskich. Poinformował również, że dress code nie obowiązuje – nikt nikogo nie będzie oceniać.

„Pogrzeb 17 listopada godz. 9:15. Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich, ul. Księdza Jana Ficka 7” – przekazał Sebastian Kowalczyk. Wiadomo również, że za zgodą mamy 24-latki uda mu się zorganizować transmisję z pogrzebu. Każdy będzie mógł śledzić uroczystość na kanale Bazyliki Piekary na YouTube.

Zebrano tysiące złotych na pogrzeb influencerki

Patrycja Widera z dnia na dzień była coraz słabsza. 2 listopada przekazała, że ma tylko 10% szans na przeżycie. Jednak dzień przed śmiercią opublikowała nagranie, na którym pokazała „zaszytą szyję”. Influencerka dziękowała wszystkim za wsparcie. Gdy zmarła, w sieci pojawiły się setki pamiątkowych filmików od fanów, a kondolencje można było liczyć w tysiącach. Nic dziwnego, że na pogrzeb Patrycji Widery zebrano ogromną sumę pieniędzy.

Redakcja poleca

Cel zrzutki opiewał na 50 tys. zł, a ostatecznie zebrano 52 629 zł. Pieniądze miały być przekazane rodzinie na organizację pogrzebu. Z tej kwoty ma też zostać sfinansowany pomnik na grobie influencerki.

Źródło: Radio ZET/Instagram

Nie przegap
Te gwiazdy pożegnaliśmy w 2023 roku. Wspominamy zmarłych
20 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER + David Cheskin/Press Association/East News + Collin Xavier/Image Press Agency ABACA/Abaca/East News