Obserwuj w Google News

"Przykro, ale musimy to napisać". Zenon Laskowik zwraca się z prośbą przed pogrzebem Jaślara

2 min. czytania
09.11.2023 22:26
Zareaguj Reakcja

W wieku 76 lat zmarł Krzysztof Jaślar, współzałożyciel słynnego kabaretu Tey, autor tekstów i reżyser. O śmierci artysty zawiadomił Zenon Laskowik. Teraz przekazał w sieci, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Krzysztofa Jaślara. Ma do żałobników szczególną prośbę. 

Krzysztof Jaślar nie żyje. Zenon Laskowik podał szczegóły pogrzebu.
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS

Krzysztof Jaślar nie żyje. Legendarny współzałożyciel kabaretu Tey odszedł po chorobie 7 listopada 2023 r. w wieku 76 lat. O śmierci Jaślara poinformował w mediach społecznościowych Zenon Laskowik. W sieci natychmiast pojawiło się mnóstwo pożegnalnych postów gwiazd i fanów. Słynnego satyryka pożegnali m.in. Piotr Gąsowski, Hanna Śleszyńska i Katarzyna Zielińska, która podkreśliła, że to właśnie Krzysztof Jaślar "uwierzył w nią i dał jej szansę w okienku telewizyjnym". Kondolencyjny wpis zamieścił także Robert Górski z kabaretem Młodzi i Moralni. 

Redakcja poleca

Pogrzeb Krzysztofa Jaślara. Zenon Laskowik zwraca się z prośbą

Na facebookowym profilu Zenona Laskowika pojawiła się informacja o dacie pogrzebu Krzysztofa Jaślara. Reżyser zostanie pożegnany 16 listopada w Warszawie. "Szanowni Państwo, Krzysztofa Jaślara pożegnamy 16 listopada 2023 r. o godz. 13:00 w Dużej Sali Pożegnań Domu Pogrzebowego "Służew", ul. Fosa 19A w Warszawie, po czym odprowadzimy na Cmentarz Służewski Nowy przy ul. Wałbrzyskiej" - przekazał artysta kabaretu Tey. 

Laskowik dołączył prośbę bliskich i przyjaciół zmarłego Krzysztofa Jaślara, aby powstrzymać się od negatywnych opinii na temat ceremonii pożegnalnej. "Przykro, ale musimy to napisać: prosimy, żeby nie wyrażać swoich przemyśleń na temat miejsca i sposobu pochówku zmarłego. Proszę o uszanowanie woli Krzysztofa i Jego rodziny". 

Kim był Krzysztof Jaślar z kabaretu Tey?

Krzysztof Jaślar urodził się w Bytomiu, gdzie ukończył szkołę średnią. Studiował w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a po odebraniu dyplomu wraz z Zenonem Laskowikiem stworzył legendarny dziś kabaret TEY. Z czasem zaczął myśleć o karierze dziennikarskiej. Ukończył studia w tym kierunku i rozpoczął swoją przygodę z mediami. Doskonale odnajdował się w telewizji. Został twórcą wielu programów i reżyserem spektakli, kabaretów i współtwórcą opolskich festiwali.

Nie przegap
Te gwiazdy pożegnaliśmy w 2023 roku. Wspominamy zmarłych
20 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER + David Cheskin/Press Association/East News + Collin Xavier/Image Press Agency ABACA/Abaca/East News