Zamknij

Syn Krzysztofa Krawczyka trafił na SOR. Do ataku doszło w tramwaju

30.11.2022 11:07

Krzysztof Krawczyk junior został przewieziony do szpitala po ataku padaczki. Do zdarzenia doszło w jednym z łódzkich tramwajów. Świadek dramatycznej sceny zdradził, w jakim stanie jest syn zmarłego Krzysztofa Krawczyka. 

Krzysztof Krawczyk
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

Krzysztof Krawczyk junior, znany też jako Krzysztof Igor, jest jedynym biologicznym dzieckiem zmarłego Krzysztofa Krawczyka. Jego matką była piosenkarka Halina Żytkowiak. Po śmierci ojca 49-latek walczy z macochą (Ewa krawczyk) o spadek, który pomógłby mu poprawić byt w trudnej sytuacji życiowej.

Krzysztof junior utrzymuje się ze skromnej renty, przyznanej mu w związku z padaczką pourazową. Choroba jest skutkiem tragicznego wypadku, do którego doszło w 1988 roku w Buszkowie pod Bydgoszczą. Auto prowadzone przez Krzysztofa Krawczyka rozbiło się na zakręcie. Piosenkarz z synem odnieśli poważne obrażenia, Ewie Krawczyk nic się nie stało.

Długo nie zdawałem sobie sprawy z tych uszkodzeń, które miałem. Złamania, stłuczenie pnia mózgu, zaniki płatów czołowych, złamania szczęki - wspominał w "Uwadze" Krawczyk junior. 

Krzysztof Krawczyk junior miał atak padaczki w tramwaju

49-latek do dzisiaj zmaga się ze skutkami tamtego zdarzenia. Był czas, że ataki padaczki męczyły go codziennie. Z biegiem lat stan juniora uległ poprawie, lecz mężczyzna nadal miewa gorsze momenty. Ostatnio Krzysztof Krawczyk junior miał atak padaczki w jednym z łódzkich tramwajów. 

- Wezwano karetkę, Krzyś trafił na SOR - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" menadżer juniora, Zbigniew Rabiński.

Na szczęście Krzysztofowi Igorowi nic poważnego się nie stało i wkrótce mógł opuścić szpitalny oddział ratunkowy. Był jednak mocno przerażony. Menadżer w rozmowie z tabloidem zasugerował, że przyczyną ataku mogły być silne emocje wywołane procesem z Ewą Krawczyk. Dodał, że junior czuje się ostatnio zaszczuty. 

- Igor czuje się osaczony, chciał nawet wyprowadzić się z wynajmowanego mieszkania w centrum Łodzi, bo bał się, że ktoś go tam napadnie. Przekonaliśmy go, by tego nie robił – dodał Rabiński.

Przypomnijmy, że losem syna Krzysztofa Krawczyka przejęła się amerykańska Polonia. Ostatnio przez sprawę juniora doszło do zgrzytu podczas wizyty Ewy Krawczyk i Andrzeja Kosmali w Chicago. Polacy zza oceanu chcą zorganizować akcję charytatywną, z której wpływy pomogą 49-latkowi m.in. sfinansować dalsze leczenie. 

Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS